نقش دامنه سایت در سئو و بهینه سازی

سئوالات خود را در مورد نیوک و ویرایش های دیگر در این انجمن مطرح نمائید
siterayan
کاربر جدید
کاربر جدید
پست: 3
تاریخ عضویت: دو شنبه 17 خرداد 1395, 4:47 am

نقش دامنه سایت در سئو و بهینه سازی

پست توسط siterayan » یک شنبه 3 مرداد 1395, 6:24 pm

نام و آدرس دامین از مهمترین عوامل بهبود سئو سایت می باشند. قبل از شروع به طراحی وب سایت باید نام دامین یا همان آدرس سایت را انتخاب و خریداری کنید. عوامل مهم در انتخاب و نقش دامنه سایت در زیر عنوان شده است:
- عمر دامنه : بدون شک از مهمترین فاکتورهای گوگل برای بهینه سازی سایت شما عمر دامنه شماست. هر چقدر دامنه شما قدیمی تر باشد اعتبار بالاتری در نزد موتورهای جستجو دارد.
- وجود کلمه کلیدی مرتبط در دامنه: در زمان ثبت یک دامنه باید این را در نظر گرفت که هدف سایت ما چیست ؟ چه کلماتی باید در آدرس ما قرار بگیرند؟
در زمان سفارش دامنه سعی کنید حداقل یک کلمه کلیدی از زمینه کاری شما در دامنه آورده شود. برای مثال اگر شما در زمینه طراحی سایت در تهران فعالیت دارید بهتر است نام تهران(tehran) یا وب(web) در دامنه عنوان شود.
- کارکترهای مناسب: طول کارکترها را بیش از اندازه در نظر نگیرید.
- جدا کننده مناسب: بهترین جدا کننده کلمات در دامنه و آدرس دش ( - ) است.
- تاریخچه دامنه : از استفاده از دامین های که قبلا دارای صفحات زیاد ایندکس شده در گوگل بودند و به عبارتی ریست شدند بپرهیزید. چون این آدرس ها دیگر اعتبار خوبی نزد گوگل ندارند.
- مالک دامین: به اعتقاد بعضی کارشناسان گوگل نسبت به دامین هایی که مالک آنها اسپمر به شمار می آیند حساس است و آنها را بیشتر زیر زره بین می گیرد.
- اعتبار دامنه : دامین هایی که از مدت اعتبار آنها مدتی گذشته و به عبارتی ساسپند شده بودند و دوباره راه اندازی شدند از اعتبار آنها کاسته می شود.
- انتقال دامنه: از انتقال دامنه های مشکوکی که سابقه هک شدن داشتند یا اعتبار پایینی دارند بپرهیزید.

منبع : رایان وب


بازگشت به “عمومي نيوك”