سیستم کش کردن صفحه اول سایت

در این بخش میتوانید مشکلات و سوالات مربوط به نیوک 8.3 را مطرح کنید.
نمایه کاربر
nadalta110
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 112 دفعه
تماس:

Re: سیستم کش کردن صفحه اول سایت

پست توسط nadalta110 »

Wolf-2014 نوشته شده:یه مشکلی هست ، من رمز دیتا بیسم تو فایل ورد بوده که الآن پاک شده ، امکانش هست بتونم بازیابی یا ببینمش از جای دیگه ؟ تصویر

آره برو توی هاست توی بخش دیتابیس و یه رمز جدید براش بگذار

ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم
موجيم كه آسودگي ما عدم ماست.
پایگاه مهندسی بهداشت محیط ایران
Wolf-2014
کاربر جدید
کاربر جدید
تشکر کرده: 27 دفعه

پست توسط Wolf-2014 »

nadalta110 نوشته شده:
Wolf-2014 نوشته شده:یه مشکلی هست ، من رمز دیتا بیسم تو فایل ورد بوده که الآن پاک شده ، امکانش هست بتونم بازیابی یا ببینمش از جای دیگه ؟ تصویر

آره برو توی هاست توی بخش دیتابیس و یه رمز جدید براش بگذار

رمز قبلی رو هم میخواد تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
majideblis
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 168 دفعه
تماس:

پست توسط majideblis »

از هاستینگ بخواه که این فایلو از بک اپهات خارج کنن و تو هاستت بریزن
البته اگه وی پی اس نباشه سایتت و ....
البته محمود جان بهتر بود این فایلو تو این فایل فشرده قرار نمیدادی تا بچه ها به مشکل بر نخورن
[CENTER]بچهای نیوک خداحافظ[/CENTER]
نمایه کاربر
iman64
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: ایران سرافراز - بوشهر - دلوار
تشکر کرده: 397 دفعه
تماس:

پست توسط iman64 »

والله من گفتم که مواظب باشین.
Phpnuke.ir
نمایه کاربر
taylor
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 118 دفعه

پست توسط taylor »

خسته نباشید. فکر میکنم تالارگفتمان هم با یه همچین سیستمی لود میشه. اگه توضیحات دقیق تری در مورد عملکرد سیستم و اینکه در عمل چه فایده ای داره و چطور سرعت بالا میره بدید ممنون میشم. هرکس اطلاعاتی داره لطف کنه

این تابع قبلا یعنی تو خود نیوک بوده و الان ازش استفاده کردیم؟

کد: انتخاب همه

update_phpnuke_cache();
رضا تیلور Reza Taylor

نیوک فقط phpnuke.ir
نمایه کاربر
iman64
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط iman64 »

پست اول منو بخونین متوجه میشین. این تابع قبلاً تو نیوک نبوده.
سیستم تمام درخواستهای صفحه اول سایتتون رو که مربوط به بخشهای مختلف صفحه اول میشه رو بر میداره. یه فایل html با محتویات آخرین تغییرات شما در سایت میسازه. دیگه از این به بعد اگر کاربری سایت شما رو باز کرد درخواستی به دیتابیس برای لود کردن اخبار و بخشهای دیگه مثل بلوکها و ... ارسال نمیشه و محتویات همون فایل html نمایش داده میشه.
Phpnuke.ir
majideblis
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 168 دفعه
تماس:

پست توسط majideblis »

اقا محمود من قبلا این کارو کرده بودم ولی از شانس من سایتمو بک اپ ریستور کرده بودم و تغییراتی که داده بودم از بین رفت و الان خواستم که دوباره این کارهارو انجام بدم ولی نشد
و وقتی تغییرات رو انجام میدم و تو مدیریت به قسمت ذخیره و بهینه سازی کلیک میکنم وارد صفحه اول سایت میشه
به نظر شما چیکار کنم؟
[CENTER]بچهای نیوک خداحافظ[/CENTER]
webdesign2012
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: Seo
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط webdesign2012 »

محمود جان دستت درد نکنه من همه فایل ها رو جایگزین کردم

بجز config.php توی این فایل کد هم قرار دادم اما هم صفحه اول سایت و هم اینکه وقتی روی

ذخیره / بهینه سازی کلیک میکنم میره صفحه اول سایت
طراحی تالارگفتمان حرفه ای و ست با نیوک 8.2 و 8.3

طراحی قالب نیوک 8.3

حمايت مالي از نيوك

قالب های قرار داده شده کاربران
webdesign2012
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط webdesign2012 »

الان دیگه صفحه اول ارور Sorry, too many page loads in so little time! میده

طراحی قالب نیوک 8.3

حمايت مالي از نيوك

نمایه کاربر
taylor
کاربر فعال
کاربر فعال

پست توسط taylor »

اول اینکه نصبش کردم هیچ مشکلی نداره و ارور و غیره هم نداد و اموزش هم خیلی خوب بود امیدوارم بقیه هم یاد بگیرن هر سیستمی میدن اموزش نصب دستی هم بذارن.

دوم اینکه فانشن اپدیت رو یه سری جاهای مشخص گذاشتی یا بصورت دستی گذاشتی و این سیستم رو خیلی محدود کرده.

نمیشه اساس اپدیت کردن رو هوشمندتر بکنیم؟ مثلا بیاد محتوای صفحه رو بررسی بکنه و کوچکترین تغییری نسبت به فایل از قبل ذخیره شده دید بگیره فانشن اپدیت رو اجرا بکنه؟

یا مثلا توی فایل ایندکس بیایم شرط بذاریم هربار محتوا رو توی یه متغییر بریز اگه این متغییر با محتوای فایل HTML برابر بود که هیچ همونو لود کن. اگه نه فانشن اپدیت رو اجرا کن.
(اینطوری هرچند همون میشه تصویر ولی این عملیات مقایسه کردن رو میتونیم طوری بزنیم که فشار کمی روی سرور بیاره و درهرصورت بهتر از حالت عادی بشه)

خلاصه اگه هوشمندتر بشه میتونیم بگیم قوی هست سیستم و اینطوری شاید فقط به کار چند سایت بیاد(مثل سایت های خبری) و برای بقیه به درد نخوره.

اینطوری خیلی محدود هست چون فقط چندجا بصورت ثابت فانشن اپدیت رو گذاشتیم و هوشمند نیست. اگه بشه هوشمندش کرد میتونم بگم عالیه. تصویر
رضا تیلور Reza Taylor

نیوک فقط phpnuke.ir
نمایه کاربر
iman64
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط iman64 »

ببینید صفحه اول سایتهای نیوکی تفریباً اکثریت بالاییشون همون ماژول نیوز هست. متأسفانه ارائه نسخه 8.4 به مشکلاتی خورده و من به شخصه اطلاع چندانی ندارم که روی بحث کش کار شده یا نه. برای همین نمیتونم الآن بشینم یک سیستم یکپارچه برای کل نیوک بسازم بعد فردا نسخه جدید بیاد ببینیم کلی روی این بخش کار شده. وگرنه میشه به راحتی این کار رو انجام داد. براحتی از نظر کد نویسی منظورمه و نه از نظر زمان.
برای همین من روی مازول نیوز کار کردم. اون جاهایی که مشاهده کردید که تابع آپدیت رو گذاشتم اگر دقت کرده باشید یکیش تو ارسال خبر جدید هست یکیش تو ویرایش یه خبر. دو تای دیگه هم تابع انتشار مطالب زمانبندی شده هست که یک نوعی ارسال مطلب جدید محسوب میشه. اگه نگیم هوشمند نیست ولی اینو میشه گفت که با هر تغییر در مطالب و اخبار کش سایت بروز میشه.
کاش از وضعیت نسخه 8.4 اطلاع کامل داشتیم. من حقیقتش دوست دارم چیزهایی که میسازم رو منتشر کنم ولی چون نمیدونم تو 8.4 چه خبر شده نمیتونم همه چی رو منتشر یا حتی بشینم طراحی کنم.
مثلاً سایتمپ رو احساس کردم دیگه داره خیلی اذیت میکنه مجبور شدم بسازم وگرنه صبر میکردیم ببینیم توی 8.4 چه تغییراتی تو این بخش لحاظ شده. شما هم مثل ما دندون رو جیگر بزارید ببینیم اخر و عاقبت نسخه 8.4 چی میشه. بعد بیشتر میشه کار کرد.

نصب این سیستم کش هم کاری نداره. دوستان سخت نگیرن. چند تا کد میخواید ویرایش کنید. کاری نداره دیگه. اگه کسی نمیتونه میتون همین فایلهایی که اسمشون ذکر شد رو ضمیمه کنه اگر دوستانی که انجام دادن مایل بودن یا خودم وقت داشتم براتون ویرایش میکنیم. مهم هم نیست بکاپ برگدونده شده باشه یا نه.
Phpnuke.ir
نمایه کاربر
taylor
کاربر فعال
کاربر فعال

پست توسط taylor »

حرفت درسته. من قبلا تا میفهمیدم نسخه جدید نیوک میاد کاری انجام نمیدادم و بخاطر همین مسئله یکی دو سالی درجا زدم ولی الان نسخه 8.3.6 رو زوم کردم و روش کار کردم مشکلی هم نداشتم و خوشحالم که وقتی شنیدم نسخه 8.4 قراره بیاد منتظر ننشستم و بگم کلی کار انجام بدم با اومدن نسخه هدر بره چون نسخه دادن نیوک فارسی حساب کتاب نداره متاسفانه. طبیعی هم هست چون دیگه خودش شده مرجع.

در مورد این سیستم اگه وقتش رو نداری هوشمندش کنی میتونی بگی چه ایده ای از این بابت داری؟اگه طوری بشه کرد برای تمام صفحات ردیف بشه یه جور CDN مفت گیرمون میاد که میتونیم خیلی کارا روش بکنیم و از سرور کمکی استفاده بکنیم و ... -اگه اشتباه نکرده باشم

درکل بهتره این سیستم طوری طراحی بشه بر اساس ماژول ها و ... اپدیت نشه و خودش هوشمند اپدیت شدن نشدن رو تشخیص بده. فکر کردم متاسفانه چیزی به ذهنم نرسید ذهنمم رو چیز دیگه مشغوله زیاد نشد سردربیارم

ولی پیشنهاد میکنم همین رو ادامه بدید. منم اگه کاری روش کردم و چیزی به ذهنم رسید اینجا میگم (هرچند من به اون حد نرسیدم)

- (راستی فکر نکنم نیاز باشه سیستم یکپارچه برای کل نیوک بنویسیم و فانشن رو جاهای بیشتری بذاریم. فکر کنم بجای ادیت این همه فایل میشه یه طوری هوشمندش کرد که خودش تشخیص بده نیاز به اپدیت داره یا نداره. اینطوری این همه ادیت و غیره هم نیاز نیست)
رضا تیلور Reza Taylor

نیوک فقط phpnuke.ir
نمایه کاربر
skywwe
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 23 دفعه

پست توسط skywwe »

سلام . من هنوز تست نکردم ولی معلومه که فوق العاده است .
الان عزیز من دو سال از شما دارم
سوال اول من از شما اینکه در قسمت آخر گفتید که بخواید مثلا تغییر تو قالب بدید باید کشتون رو بروز کنید ... چطور کش رو بروز کنم ؟
سوال دوم هم اون فایل رو که واسه دانلود گذاشتید اگه اون فایل دانلود & آپلود کنم دیگه لازم نیست کاری بکنم ؟
ممنون میشم سریع جواب بدید
webdesign2012
کاربر فعال
کاربر فعال
تماس:

پست توسط webdesign2012 »

ببینین یه توضیح بدم شما با انجام این کار باید برای هر تغییر توی سایتتون کش رو بروز آوری بکنین

جوری که من تست کردم وقتی حتی بلوک رو فعال/ غیرفعال میکنم برای نشاهده تغییرات باید کش رو بروزآوری بکنم

این مشکل بیشتر توی بلوک تالارگفتمان دیده میشه که ممکنه هر لحظه تاپیک جدیدی باز بشه

بهتره سیستم بروز آوری و هوشمند بشه

با تشکر از محمود نامور عزیز

طراحی قالب نیوک 8.3

حمايت مالي از نيوك

نمایه کاربر
skywwe
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 23 دفعه