آموزش کامل نصب نیوک در هاست رایگان

در این بخش میتوانید آموزش های مربوط به نیوک را مشاهده فرمائید.
3dajoo
کاربر جدید
کاربر جدید
محل اقامت: iran,east azarbaijan
تشکر کرده: 4 دفعه
تماس:

آموزش کامل نصب نیوک در هاست رایگان

پست توسط 3dajoo »

ضمن سلام خدمت همه ی کاربران و مدیریت نیوک مشهد تیم. تصویر

قبل اینکه آموزش رو شروع کنیم لازم است دوتا مسئله رو یادآوری کنم.اول اینکه این آموزشی که قرار میدم براش حدود یه ساعت و نیم زحمت کشیدم و از مدیران و پلیسای انجمن خواهش میکنم این آموزشو اسپم نشناسن.دوم اینکه این آموزشو قرار دادم چون هاستای رایگان محدودیتایی دارن که تو این آموزش میخوایم اونارو دور بزنیم یا به اصطلاح بپیچونیم :دی
خوب بریم سر آموزشمون:
اول برید و یه اکانت هاست رایگان بسازید-پیشنهاد من هاست رایگانیوهاستینگه چون از هر لحاظ(امنیت-آپتایم بالا-پهنای باند و فضای وب) از بقیه هاستا های رایگان بهتره!
خوب من اینجا آموزشو با یوهاستینگ میدم*بقیه پانل های هاستینگ هم چندان فرقی با یو هاستینگ ندارند پس نگران نباشید*
خوب اول برید تو یو هاستینگ عضو شید بعد اینکه ایمیل فعالسازی اینارو تایید کردید به آدرسcpanel.youhosting.ir برید*بقیه هاستینگ های رایگان هم آدرس ورد به cpanelرو بهتون توی یه ایمیل میدن*
بعد ورود به آدرسی که بالا گفتم همچین صفحه ای ظاهر میشه*البته توی هاستینگای رایگان فرق داره این صفحات ولی اگه یکم بگردید میتونید ساخت اکانتو توی اون پیدا کنید[creat account]تو یو هاستینگ باید مثه عکس زیر برید تو هاست های من و ساخت هاست رو بزنید. :دی
[CENTER]تصویر
[RIGHT]خوب بعد اینکه هاستو ساختید روی دکمهSwitchکلیک کنید و وارد سی پنل هاستتون بشید.طبق عکس زیر از قسمتFileروی file managerکلیک کنید*توجه داشته باشید فایل منیجرای دیگه بدلیل اینکه آی پی شما ایرانیه واسه ماها ممنوع شدن اگه هم ممنوع نشده باشند کارکرد باهاشون کمی سخته در حالیکه همین فایل منیجری که میگم خیلی ساده و آسونه* بعد زبان مورد نظر واسه فایل منیجرتونو*بهتره انگلیسی باشه چون آموزش ما با فایل منیجر انگلیسی هست*انتخاب کرده و installرو بزنید.
[CENTER]تصویر
[RIGHT]توجه داشته باشید که بعد اینکه فایل منیجرو نصب کردید open file manager رو بزنید و یه فایل متنی بصورت پیشفرض توش هست اونو حتماً پاک کنید.:دی

خوب تا اینجای آموزش سروکارمون با هاست بود حالا میریم سراغ اسکریپت نیوک مشهد تیم
خوب دوستان برید و آخرین نسخه ی نیوک مشهد تیم رو از آدرس http://www.phpnuke.irدانلود کنید.
بعد برید و یه نرم افزار مناسب انتقال فایل به هاست مثل نرم افزار های فایل زیلا یا smart ftpرو دانلود کرده و روی کامپیترتون نصب کنید(در ضمن ببخشید که انقدر دارم مبتدیانه میگم چون شاید بعضی از دوستان منظورمو متوجه نشند) تصویر
خوب حالا ما دو راه داریم اول اینکه اسکریپتو بصورت مستقیم با فایل زیلا یاsmart ftp انتقال بدیم(فکر نکنم لازم باشه که نحوه ی انتقالو بگم ولی یه مروری میکنیم.برید از فایل منیجر هاست رایگانتون روی قسمتAccounts و روی Details کلیک کنید حالا کمی پاین تر نوشته File Transfer Detailsیا FTP بیایید و اطلاعات متصل شدن نرم افزار های فایل ترنسفراونجا هست.)
یه نکته ی بسیار مهم رو بگم که بسیاری از هاستای رایگان اجازه اینکه بتونید یه اسکریپت بیشتر از حجم14مگابایت(نیوک بیش از 15 مگابایت حجم داره) رو توی هاستتون اکسترکت (از حالت فشرده دراوردن)کنید بهتون نمیدن تصویر.حالا از ما گفتن احتمالم داره که بتونید مستقیما آپلود کنید و اکسترکتش کنید ولی شانستون50درصده پس بیخودی وقتتونو هدر ندید.
حالا میگید پس چیکار کنیم خیلی ساده است :دی
بعد این که نیوکو دانلود کردید.تو دسکتاپ یا هر جای دلخواهتون یه فولدر بسازید و نیوکو توش اکسترکت کنید*Extract here*رو بزنید تا فایل های متنی هم اکسترکت شن.
بعد16 تا فایل متنی میبینید با چند تا فولدر.مثه عکس زیر اونا ور بعد این که اکسترکت کردید دوباره به حال آرشیو یا درآوردی ولی با یه تفاوت این بار فایل نیوک مهد تیم رو تقسیم میکنیم.حالا چجوری که میگم؟؟!!!.من برای این که بتونیم محدودیت هاست رایگانو دور بزنیم فایل نیوک مشهد تیم رو به سه بخش کم حجم تقسیم کردم.*این بستگی به سلیقه خودتون داره مثلا یکی پنج بخش میکنه یکی 4 بخش و...*البته دوستان دقت کنید که حجم فایل های زیپی که میسازید بیش از 8 مگابایت نباشه چون میشه همون آش و همون کاسه...!خوب من یه راهکار ساده میگم که ضرب و تقسیم نکنید که کدوم فایلارو باهم Add tp Archive...کنید.من 16 تا فایل متنی مثه کانفیگ.پی اچ پی رو به همراه فولدرایAdmin,blocks,cache,db,files,language,mtsn,themes,با هم آرشیو کردم مثه عکس زیر میتونید آرشیو کنید در ضمن دقت کنید فرمت فایل فشرده ای که میسازید باید .زیپ باشه!
[CENTER]تصویر
[CENTER]تصویر

[RIGHT]فولدرای Forum,install,modulesرو هم باهم آرشیو کردم.دوتا فولدر باقیمانده یعنیimages,includesرو هم باهم آرشیو کردم.البته این یه مسئله کاملاً اختیاری و اجباری در اون نیست و شما میتونید به دلخواه هر فولدری که خواستید باهم آرشیو کنید ولی حجمشون نباید بیشتر از 8مگابایت بشه!
خوب حالا نرمافزار فایل زیلا یا اسمارت اف تی پی رو باز کنید و فاسلای زیپی که ساختید رو به public_htmlهاستتون انتقال بدید.
دقت کنید بعد این که فایل زیلا یا اسمارت اف تی پی رو نصب کردید وبه سرور هاست متصل شدید سه تا فولدر با نام های.quarantineو.tmbو_file-manager مثع عکس زیر میبینید که وقتی فایلارو آپلود میکنید نباید توی هیچکدوم از این سه فولدر آپلود کنید.
توی شکل زیر که یه عکس از محیط فایل زیلاست publc_htmlبا کادر قرمز رنگ مشخص شده که شما سه تافایلا از کامپیوتر باید بکشید و بندازید تو اون قسمت البته دقت کنید توی پوشه ها نندازید که آپلود بشن امکان دسترسی به اونارو نخواهید داشت.بازم میگم فایلارو تو اون سه فولدر مذکور نندازید.
[CENTER]تصویر
[RIGHT]خوب بعد اینکه هر سه فایل رو آپلود کردید برید از فایل منیجر هاست که قبلا گفتیم اونارو اکسترکت کنید.*اگه رو فایل راست کلیلک کنید گزینه اکسترکت هست*و سه تا فولدر خواهید دیدی حالا برید و محتوای درون اون سه تارو به روت هاست(شاخه اصلی یا همون صفحه اصلی) انتقال بدید.(فایل هارو از پوشه ها کات کنید تو صفحه اصلی فایل منیجر پیست کنید)بعد فایل زیلا رو ببنید و دوباره باز کنید و به سرور متصل شید بعد یه فایل متنی هست به نام config.phpروش یه راست کلیک کنید یه منو باز میشه که چندتا گزینه داره آخرین گزینه یعنی دسترسی فایل رو از 644به777تغییر بدید*هاست های رایگان امکان تغییر دسترسی فایل از فایل منیجر رو به کاربر نمیدن*
بعد برید تو سی پنل هاستتون و یه دیتابیس از قسمتAdvancedمانند شکل زیر که توی کادر قرمز مشخصه بسازید:
[CENTER]
تصویر

[RIGHT]بعد که دیتابیس رو ساختید آدرس سایت مورد نظرتونو که ساخته اید فراخوانی کنید این گونه:wwwyoursite.com/install
ابتدا شرایط و قوانین نیوکو بپذیرید.بعد که رفتید مرحله بعد کادرای دیتابیسو پر کنید
[CENTER]اینگونه که یه اولین جدول که اگه اشتباه نکنم میزبان پایگاه داده است رو از localhostتغییر بدید به آدرسی که توی صفحه ساخت دیتابیس(پایگاه داده)توی سی پنل هاست رایگانتون بهتون داده مثلا تو یوهاستینگ آدرس اینهmysql.youhosting.ir تو عکس زیر اطلاعات دیتابیسو با کادر قرمز مشخص شده میبینید.این اطلاعاتو باید وارد کنید.تصویر

[RIGHT]بعد این که اطلاعات وارد کردید و اتصال به پایگاه داده با موفقیت بود میرید به مرحله بعدی که چندتا هشدار گفته که مایکی شو قبلا انجام دادیم(تغییر دسترسی فایل کانفیگ)نصب رو بزنید و منتظر باشید بعد این که نصب شد ابتدا یه مدیر واسه سایتتون تعریف کنید بعد برید و از فایل منیجر سایتتون سه تا فایل آرشیو رو که ب فرمت زیپ *البته اگه قبلا حذف نکرده اید*با فولدر installحذف کنید.حالا وارد بخش مدیریت نیومک بشید و از وبسایت نویسی با طعم نیوک فارسی لذت ببرید.
اینم یه دمو از سایت نیوکی که روی هاست رایگان نصب کردم که میتونید ببینید:www.avaadl.tk
در ضمن تشکر یادتون نره چون حدود یه ساعت و نیم روش زحمت کشیدم تا بنویسم.
در ضمن هرکی نتونست بنصبه بهم پ خ کنه اطلاعات فایل ترنسفر رو من مینصبم واسش.
امیدوارم این آموزش مفید باشه براتون.
بای
در ضمن من واسه اعضای انجمن های نیوک مشهد تیم انواه اسکریپتارو چه رو هاست عادی(پولی)یا رایگان بصورت رایگان مینصبم.
اینم آی دی یاهو من ادد کنید تا با هم در ارتباط باشیم.
hamedsarabi@ymail.com تصویر[/RIGHT][/CENTER] [/RIGHT][/CENTER][/RIGHT][/CENTER][/RIGHT][/CENTER][/CENTER]باتشکر که وقت گذاشته و آموزشو خوندید!

[/RIGHT][/CENTER][/RIGHT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Tahoma]ع[/FONT][FONT=Tahoma]ش[/FONT][FONT=Tahoma]ق[/FONT][FONT=Tahoma] جاوید است...[/FONT]
*حتی برای شما دوست عزیز!*
افتاد؟؟؟
[/CENTER]
songkadeh
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: tehran
تشکر کرده: 47 دفعه
تماس:

Re: آموزش کامل نصب نیوک در هاست رایگان

پست توسط songkadeh »

زحمت کشیدی ولی اول یه سرچی می کردی بهتر نبود ؟
[CENTER]SongKadeh
اعتباری که همچنان بی ادعا معتبر است
پر سابقه ترین رسانه موزیک در ایران[/CENTER]
نمایه کاربر
majid_11
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

پست توسط majid_11 »

هاست رایگان کلا پیشنهاد نمیشود

چرا که مشکلات بسیار زیادی دارد که حتی برای تست فایل ها هم کاربردی ندارد به دلیل اینکه شما را به اشتباه می اندازد که ایا مشکل از هاست می باشد یا فایل!!!
یادش بخیر...
3dajoo
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط 3dajoo »

کل انجمنو زیر و رو کردم همچین آموزشی نبود که گذاشتم دیگه!
[CENTER][FONT=Tahoma]ع[/FONT][FONT=Tahoma]ش[/FONT][FONT=Tahoma]ق[/FONT][FONT=Tahoma] جاوید است...[/FONT]
افتاد؟؟؟
[/CENTER]
3dajoo
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط 3dajoo »

majid_11 نوشته شده:هاست رایگان کلا پیشنهاد نمیشود

چرا که مشکلات بسیار زیادی دارد که حتی برای تست فایل ها هم کاربردی ندارد به دلیل اینکه شما را به اشتباه می اندازد که ایا مشکل از هاست می باشد یا فایل!!!

من نگفتم که حتما باید روی هاست رایگان این اسکریپتو نصب کرد.
منم میدونم که هاستای رایگان به گرد پای هاست پولی نمیرسن ولی بعضی از عزیزا بدلیلی نمیتونن پول هاستو بدن و دوس دارن یه وبسایت داشته باشن این آموزش واسه اوناس نه واسه کسایی که یه پا برنامه نویسن و ماشالهه ده بیستا وی پی اس یا هاست دارن:دی تصویر
افتاد؟؟؟
[/CENTER]
نمایه کاربر
vincero
کاربر جدید
کاربر جدید

پست توسط vincero »

حامد جان دستت درد نکنه داداش عالی بود تصویر تصویر تصویر
PERSIA-P30
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: www.persiap30.ir
تشکر کرده: 37 دفعه
تماس:

پست توسط PERSIA-P30 »

3dajoo نوشته شده:کل انجمنو زیر و رو کردم همچین آموزشی نبود که گذاشتم دیگه!
بابا دمت گرم
زحمت کشیدید که وقت گذاشتید
ولی متاسفانه بعضی از دوستان ، درک نمی کنند .
باز هم میگم خدا خیرت بده
[CENTER][HIGHLIGHT=#ffff00]دانلود و بازی در PersiaP30.ir[/HIGHLIGHT][/CENTER][CENTER]آموزش کامپیوتر ؛ دانلود ؛ مقاله ؛ اخبار ؛ موبایل ؛ هک ؛ نرم افزار ؛ شبکه ؛ آنتی ویروس ؛ سه بعدی ؛ ویندوز ؛ بازی[/CENTER][CENTER][HIGHLIGHT=#ffff00]تاپیک درخواست ما از نیوک 8.4 | تاپیک تبادل رای در جشنواره ایران وب[/HIGHLIGHT][/CENTER]
3dajoo
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط 3dajoo »

vincero نوشته شده:حامد جان دستت درد نکنه داداش عالی بود تصویر تصویر تصویر

خواهش میکنم عزیزم
افتاد؟؟؟
[/CENTER]
3dajoo
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط 3dajoo »

PERSIA-P30 نوشته شده:
3dajoo نوشته شده:کل انجمنو زیر و رو کردم همچین آموزشی نبود که گذاشتم دیگه!
بابا دمت گرم
زحمت کشیدید که وقت گذاشتید
ولی متاسفانه بعضی از دوستان ، درک نمی کنند .
باز هم میگم خدا خیرت بده

مرسی شرمندم میکنید
افتاد؟؟؟
[/CENTER]
golestanart
کاربر جدید
کاربر جدید

پست توسط golestanart »

سلام / دستت درد نکنه / آیا آموزش طریقه نصب نیوک و آپلود آن که گفتید برای هاست شخصی و خریداری شده هم صدق میکنه من یه هاست گرفتم نمیددونم چطور نیوک رو روش نصب کنم .
golestanart
کاربر جدید
کاربر جدید

پست توسط golestanart »

سلام / دستت درد نکنه / آیا آموزش طریقه نصب نیوک و آپلود آن که گفتید برای هاست شخصی و خریداری شده هم صدق میکنه من یه هاست گرفتم نمیددونم چطور نیوک رو روش نصب کنم .
3dajoo
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط 3dajoo »

golestanart نوشته شده:سلام / دستت درد نکنه / آیا آموزش طریقه نصب نیوک و آپلود آن که گفتید برای هاست شخصی و خریداری شده هم صدق میکنه من یه هاست گرفتم نمیددونم چطور نیوک رو روش نصب کنم .

دوست عزیز اگه هاستت سی پنل باشه سی پنل هاستت با این سی پنل هاست رایگان فرق داره یه سرچی تو انجمن بکن آموزششو دوستان گذاشتن اگه نتونستی نصب کنی پیام خصوصی کن من واست مینصبم
افتاد؟؟؟
[/CENTER]
3dajoo
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط 3dajoo »

آقا یه روش خیلی خیلی ساده تر تصویر

برید تو سایت به آدرس

کد: انتخاب همه

http://transfer.phpnuke.ir/

و اطلاعات فایل ترنسفر یا FTP که قبلا گفتم از کجا میشه گیر آورد رو وارد کنید و انتقال رو بزنید.اگه مشخصات درست زده شده باشه ما بعد انتقال فایل اتوماتیک به صفحه نصب نیوک منتقل خواهید شد و یا اگه منتقل نشدید خودتون برید و از سی پنل هاستتون وارد فایل منیجر شید پوشه نیوک رو از حالت زیپ درارید(اکسترکت کنید)و محتویات پوشه رو به صفحه اصلی یا روت هاست انتقال بدید و آدرس www.yoursite.com/install رو اجرا کنید.
اگه از طریق فایل ترنسفرر نیوک موفق نشدید
این قابل توجه دوستانی که از هاست پولی یا وی پی اس استفاده میکنند هم باشه
ابتدا یک فایل متنی با پسوند php بسازید و بازش کنید و کد زیر را ردون اون قرار بدید

<?php 
$file = 'http://site.com/file.zip'; 
$newfile = 'file.zip'; 

if (!copy($file, $newfile)) { 
   echo "failed to copy $file...\n"; 
}else{ 
   echo "OKKKKKKKK"; 
} 
?> 
بجای http://site.com/file.zip آدرس فایل نیوک مشهد تیم که از این آدرس قابل دریافته رو بزارید و بجای file.zipنام فایل رو بنویسید(به اختیار مثلا hamed.zip اصلا میتونید بزارید همون پیشفرض بمونه)
خوب حالا آدرس فایل متنی رو توی مرور گر اجرا کنید مثلا :

www.3dajoo.ir/file-remote-url.php
حالا فایل اتوماتیک به هاست انتقال یلفت کافیه برید و اکسترکت و بقیه مراحل نصب که آموزش دادم قبلا رو ادامه بدید.
دوستان این آموزشو واسه این گذاشتم که وقت دوستان بیخودی صرف دانلود کردن و آپلود کردن فایل نیوک مشهد تیم نشه.
تشکر یادتون نره! تصویر
افتاد؟؟؟
[/CENTER]
fase2music
کاربر جدید
کاربر جدید
تشکر کرده: 3 دفعه

پست توسط fase2music »

داداش اگه میشه آموزش نصب قالب روهم توضیح بدین
3dajoo
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط 3dajoo »

ببخشید که یکم دیر جواب دادم.
قالبو اول دانلود کنید یا طبق روشی که در بالا گفتم با کد های پی اچ پی

<?php 
$file = 'http://site.com/file.zip'; 
$newfile = 'file.zip'; 

if (!copy($file, $newfile)) { 
   echo "failed to copy $file...\n"; 
}else{ 
   echo "OKKKKKKKK"; 
} 
?> 
مستقیما از همون سایت دانلود به صفحه اصلی فایل منیجر انتقال بدی بعد اینکه منتقل شد،روش راست کلیلک کرده و Exctract رو بزنید تا فایل ها از حال فشرده در بیاد.
*یه نکته کوچولو:
وقتی تو هاست رایگان فایلو از حال زیپ در میارید یه فوادرم به نام فایل زیپ درست میشه.یعنی انگار فایلتون توی دو تا فولدره پس برید و تمامی فایلارو از فولدر دومی انتقال بدین به فولدر اولی-دوستایی که با هاست رایگان کار کردن منظورمو میفهمن-*
حالا برید و از پنل مدیریت نیوکتون>>تنظیما سیستم>>قالب قالب مورد نظرو انخاب و ذخیره رو بزنید.تمومه
افتاد؟؟؟
[/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “آموزش و مقالات - Learning & Articles”