بهینه سازی سایت جهت سئو و سرعت لود

در این بخش میتوانید آموزش های مربوط به نیوک را مشاهده فرمائید.
mvm
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: دور
تشکر کرده: 153 دفعه
تماس:

بهینه سازی سایت جهت سئو و سرعت لود

پست توسط mvm »

با سلام و تبریک سال نو خدمت همه عزیزان به خصوص مدیران عزیز که ورژن جدید نیوک رو ارائه دادند
یه گله هم میخوام بکنم از دوستانی که تو سایت فعالیت میکنن و دائما سوالات تکراری میکنن و فقط طلبکارانه میخوان بهشون آموزش داده بشه
اما به محض اینکه یه چیز ساده رو حتی از یه جای دیگه یاد میگیرن تو امضاء و سایت و مسنجرها و.. میزنن که فلان قدر میگیریم تا براتون انجام بدیم
این مقدار شخصیت و شعور و معرفت خیلی بد هستش که همه چیز رو با پول بسنجیم ( اونم تو محیطی که صفر تا صدش رایگان هستش )
-------------

آموزشی که قراره کم کم داده بشه و بنده هم هیچ ادعای درباره اش ندارم و فقط میخوام تجربه های این چند روزه خودم رو ارائه بدم در مورد بهینه سازی هستش ( چون دیدم دارن پول مفت میگیرن )
این آموزش رو هم روی سایت دوست خوبم میلاد جان که مدیر نیوک هم هستن با اجازه ایشون انجام میدیم و فقط جنبه آنالیز و پیدا کردن مشکلات هستش و بعدش اگه آقا میلاد این کارها رو هم انجام بدن خیلی خوب هستش که همه دوستان بصورت عملی ببینید وگرنه شما هم میتونید خودتون کم کم این کارها رو انجام بدید و نتیجه اش رو مقایسه کنید
البته رو سایت خودم انجام دادمش و نتایج خوبی هم گرفتم

با یه مقدمه کوتاه سراغ این اموزش میریم
بهینه سازی سایت از نظر کد های داخل سایت و خلوت کردن ان علاوه بر اینکه تو سرعت سایت و فشار به سرور و میزان مصرف پهنای باند و.. تاثیر بسیار عالی داره
برای سئو و عملیات گوگل هم بسیار عالی هستش
همانطور که امروزه همه میدونن یکی از ارکان سئو گوگل سرعت و بهینه بودن سایت هستش و قابل ذکر که گوگل هم از چند تا سایت که یکیش همین مورد آموزشی هستش اطلاعات رو دریافت میکنه و امتیاز میده و اینکه سرعت لود و تعداد ریکوسئت ها و.. کمتر بشه بسیار عالی هستش
و نکته دیگر هم این هستش که برای هر عزیزی ممکنه یه سری پیغامها رو بزنه که باید اصلاح بشه و ما فعلا داریم رو سایت پرشین شاد کار میکنیم
و قبل از فعالیت حتما حتما اگه کد 404 گذاشتید اون رو غیرفعال کنید و بعد از انجام کارها دوباره کد رو فعال کنید ( توضیحش زیاده که چرا بردارید )
و در اموزش هم ممکنه به نکاتی برسید که شاید اصلا با عقل هم جور در نیادش اما بعد انجامش میبینید که تاثیر قابل توجه اش در نوع خودش داشته

لطفا در این تاپیک اصلا سوال نفرمائید تا کم کم اموزش ها کامل بشه و بعد پایان اموزش های اولیه میتونید سوالاتتون رو بپرسید و قابل ذکر هستش که خیلی از بخش ها رو خودم هم بلد نیستم و نتونستم پیدا کنم که بای چی هستش که انشاءالله دوستان برنامه نویس کمک خواهند کرد
با تشکر از همکاری شما
به امیدی روزی که نیوک فارسی جهانی بشه

mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

Re: بهینه سازی سایت جهت سئو و سرعت لود

پست توسط mvm »

شروع کار وارد شدن به سایت مربوطه هستش و مشاهده اطلاعات دریافتی
به این سایت مراجعه بفرمائید و آدرس سایت خودتون رو وارد کنید

کد: انتخاب همه

http://gtmetrix.com

بعد چند لحظه با صفحه ای روبرو خواهید شد که به مانند زیر است

http://gtmetrix.com/reports/persianshad.com/rF3nbFwp
البته دقت بشه که این نتایج بعد یه مدت به مرور حذف میشن و ممکنه بعد ها این اموزش را بخوانید و این صفحه وجود نداشته باشد
در این صفحه با چنین اطلاعاتی روبرو خواهید شد

[CENTER]تصویر[/CENTER]
در این صفحه شما میتونید سرعت لود سایت و مقدار حجم سایت و تعداد ریکوسئت های که دارید رو ببینید و همچنین با توجه به فلش های که در تصویر مشاهده میکنید مواردی رو با فلش قرمز رو به پائین میبینید که باید کم کم اصلاح بشن
و همچنین چند تب وجود داره که با نام های page speed و yslow و timeline و...
درجه های رو هم به عنوان مثال a , b , c ,d , e , f به شما میده که بهتره به سمت a حرکت کنید

البته تو این مرحله میتونید این صفحه را مشاهده بفرمائید

http://gtmetrix.com/reports/www.aryapdf.com/Nut17C71

در اموزش بعدی پیدا کردن اشکالات ادرس دهی کدها و عکس های قالب رو میبینیم
mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط mvm »

اولین کاری که میتونید انجام بدید و نتیجه خوبی رو معمولا بگیرید
رفتن به تب timel line هستش

دوستان توجه داشته باشن که نمیشه صد تا عکس از هر بخش گذاشتش و خودتون هم باید پیگیری بکنید
و فقط مهم ها و سر فصل ها گفته میشه و اگه کمی تلاش کنید به موارد بسیاری میرسید
این قسمت که اموزش داده میشه یکی از مهمتری بخش ها هستش که تاثیر عملی اون واقعا زیاد هستش
به این عکس ها توجه بفرمائید و مقدار زمان لود سایت رو هم ببینید

[CENTER]تصویر[/CENTER]

در مرحله بعد به خاطر راحتی در مایش صفحه به مانند شکل زیر عمل کنید

[CENTER]تصویر[/CENTER]

این بخش مهمترین بخش هستش که معمولا اکثریت سایت ها مورد دارند
برای دیدن بهتر عکس روش کلیک کنید
[CENTER]تصویر[/CENTER]

این صفحه را با دقت فروان نگاه کنید
تعداد ریکوست های سایت شما در اینجا قرار داره
موارد قرمز یعنی این آدرس اصلا وجود نداره و فقط داره جلوی لود سایت شما رو میگیره
در این صفحه مثلا نمونه ای از این آدرس میبینید که برای تبلیغات گذاشته شده و لود صفحه رو واقعا گرفته و برای خودم با سرعت 512 چند ثانیه طول کشید تا باز بشه
http://ashiyane.org/banner/navid.gif
البته ممکنه بعضی مواقع هم سریع باز بشه و به سرعت سایت و داون های سایت های مختلف بستگی داره

پس گام اول شناسایی عکس ها و کد های رنگ قرمز و بهینه کردنشون
اگه در این صفحه به جز خط اول آدرس صفحه اول سایت خودتون یا جای دیگه بودش بدونید که داره ریدایرکت میشه
یعنی مثلا وقتی سایت شما داره باز میشه انگار که سایت خود شما یا دیگری توش داره چند بار باز یشه و بازدید کننده بیچاره اندازه باز شدن چند سایت و صفحه باید تحمل کنه
به خاطر همین عرض کردم که فعلا کد 404 رو از سایت خودتون بردارید
در اینجا قرار دادن کد های تبلیغاتی و خصوصا جاوا از سایت های دیگه خیلی تاثیر داره
باز هم عرض میکنم که با دقت فراوان کل این صفحه رو ببینید و آدرس ها رو چک کنید
ممکنه ادرس های باشه که خودتون هم خبر ندارید و بعضا تو قالب هم نباشه اما تو فلان فایل جاوا هستش و از اونجا فراخوانی میشه اما باز نمیشه و لود سایت شما رو میگیره
در این مرحله انشاءالله موفق باشید
mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط mvm »

در اموزش بعدی به بهینه سازی اولیه عکس های سایت میپردازیم
با توجه به عکس پیش میرید و تقریبا برای همه سایت ها این وضعیت کم یا زیاد هستش
[CENTER]تصویر[/CENTER]
با کلیک کردن رو گزینه optimize images مواردی رو به این شکل برای شما نشان میده که بستگی به تعداد عکس و مشکلاتش هستش
[CENTER]تصویر[/CENTER]
در فلش شماره دوم آدرس عکس فعلی که رو سایت شما هستش رو نشون میده و در فلش شماره سه عکس بهینه شده رو به شما میده
مثلا الان برای سایت میلاد جان اولین عکس رو میتونید ببینید و بهینه شده اش رو
حجم عکس فعلی حدود 60 کیلوبایت و بهینه شده اش فکر کنم 35 کیلوبایت بودش و نکته مهمش این هستش که کیفیت عکس هیچ افتی نکرده و قابل تشخیص هم نیستش
حالا یه حساب ساده بکنید که اگه ده تا عکس به این شکل باشه و ترمیم بشه چقدر تو سرعت سایت شما میتونه تاثیر بزاره
در help خود این سایت گفته شده که اولویت همیشه به png هستش و بیشتر عکس ها رو با این فرمت یا jepg به شما میده که میتونید تغییر بدید و اگه عکس قالب هستش میتونید اپلود بکنید با همون اسم آدرس اصلی و در قالب پسوند عکس رو مثلا از gif به png تبدیل بکنید و نتایج رو ببینید
هر دفعه هم میتونید بگید این سایت براتون دوباره انالیز بگیره و ببینید که کدوم عکس ها هنوز میتونن تغییر بکنن

به شخصه از این بخش خیلی بهره بردم و حجم عکس های سایتم رو از حدود 300 کیلوبایت به 180 کیلوبایت رسوندم و میگن قطره قطره جمع میشه

یه نکته هم هستش که همیشه ادرس اولین آنالیز خودتون رو نگه دارید و در اخر که کارها رو انجام میدید با اولیه مقایسه کنید و لذت ببرید
موفق باشید
mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط mvm »

امیدوارم سر فرصت و با حوصله موارد قبلی رو انجام بدید
این آموزش یکی از چیزهای هستش که ممکنه اولش همه شک کنند و یا فکر کنن سر کاری هستش اما وقتی خودم تست کردمش به نتیجه بسیار عالی اون پی بردم
در این آموزش به این اشاره میشه که برای عکس ها حتما طول و عرض مشخص بشه
حتی برای عکس های که با اندازه واقعی خودشون دارن اجرا میشن
مثلا عکسی باطول و عرض 16 * 16 هستش و در قالب هم با همین اندازه استفاده شده و به نوعی resize نشده هم باید توسط کد های مخصوص طول و عرض براش تعیین بشه
بعضی دوستان میفرمائید که این کار باعث حجیم تر شدن حجم قالب در کد نویسی مبشه
اما چیز که در عمل اجرا میشه واقعا بر عکس این گفته هستش و سرعت لود بسیار بهتر میشه
بنده بارها عرض کردم که برنامه نویسی بلد نیستم و در این مورد صحبتی هم نمیکنم و همیشه بر اساس تجربه و چیزی که میبینم نظر میدم
نتیجه ای که با این کار من دیدم به این شکل بودش که برای بعضی از عکس های سایتم طول و عرض انتخاب کردم و به بقیه دست نزدم
نتیجه این شد که هر وقت سایت باز میشدش و یا ctrl + f5 زده میشد عکس های که طول و عرض براشون مشخص شده بسیار سریعتر باز میشدن
و نکته جالبتر اینکه اگه طول و عرض مشخص نشده باشه و شما سایت رو باز کنید مروگر شما لحظه ای اونجا صبر میکنه تا عکس باز بشه و بعد سراغ کدها و عکس های دیگه میره که زمان نسبتا زیادی رو صرف میکنه
در صورتی که با این روش کل سایت بخش بخش و به سرعت باز میشه و در ادامه اون عکس ها باز میشن

با این توضیح به عکس زیر توجه بفرمائید
[CENTER]تصویر

[RIGHT]با توجه به شکل به گزینه مورد نظر رفته و میتونید عکس های که تو صفحه شما هستش و طول و عرض ندارن رو ببینید و این سایت طول و عرض مورد استفاده عکس رو هم براحتی سهولت در کار در اختیار شما قرار میده و تعداد دفعاتی هم که اون عکس در سایت شما هستش هم اعلام میکنه

ذکر این نکته ضروری هستش که اگه با کدنویسی آشنا نیستید حتما قبل از ویرایش از قالب و ... خود پشتیبانی داشته باشید که اگه خراب کردید بتونید براحتی عوض کنید
برای خیلی از موارد در قالب ها میتونید از ادیتور خود نیوک هم کمک بگیرید و کدهای طول و عرض رو وارد کنید
امیدوارم در این مرحله هم موفق باشید[/RIGHT][/CENTER]
mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط mvm »

با تشکر از sdh عزیز جهت راهنمایی به موقع
از همه عزیزان به خصص مدیران تقاضا دارم که تاپیک ها و تجربه های خودشون رو بصورت مجتمع در اختیار کاربران قرار بدند که همه استفاده کنند
در انتهای اموزش ها هم تاپیک پرسش و پاسخی زده خواهد شد که اگر احیانا کسی سوال داره بپرسه

اموزش بعدی قرار گرفتن کدهای ریدایرکت هستش که چه در سایت شما باشه و یا در سایت های دیگه که تو وب شما داره فراخوانی میشه
[CENTER]تصویر[/CENTER]

در این تصویر مشاهده می فرمائید که چه آدرس های داره بر اساس کد 404 به صفحه اول ریدایرکت میشه که داخل فایل htaccess قرار گرفته است
و به این معنی هستش که اون آدرس ها در سایت شما وجود نداره ولی داره فراخوانی میشه !
که باعث این میشه در ساده ترین حالت که اگه عکس یا fram باشه داخل خودش یک بار دیگر سایت شما رو باز بکنه و لود سایت شما رو شدیدا کاهش میده
در این تصویر یک مورد آموزشی هم هستش که در تاپیک های قبل بهش اشاره کرده بودم
آدرس عکسی که با فلش نشان داده شده را اگر ببینید متوجه میشید که کد ریدایرکتی که در سایت های دیگر لحاظ شده و شما استفاده میکنید هم چقدر میتونه تو لود شما تاثیر گذار باشه

یک بار دیگه به عکسی که در تاپیک های اول نشان دادم دقت بکنید که همین کد ریدایرکت چقدر تو زمان باز شدن شما تاثیر منفی میتونه داشته باشه
[CENTER]تصویر[/CENTER]
خط یکی مانده به اخری ک همان عکس هستش و حدودا 6 ثانیه از 14 ثانیه کلی سایت مربوط به تنها همین عکس هستش
mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط mvm »

قدم بعدی برای بهینه سازی ، آرایش درست کد های جاوا شما هستش
یکی از قابلیت های جالب این سایت این است که کد های جاوا شما را بهینه میکنه و مقدار درصدی که مشکل داره رو بر اساس الگوریتم خودش میگه
بنده این بخش و کدهای که برای جایگزینی به شما ارائه میدهد را تست کردم و صد در صد و بدون مشکل کار کرده و شما هم میتونید با گرفتن پشتیبان از فایل هاتون اونها رو تست کنید و اگه مشکلی نبودش استفاده کنید و بعد از گذاشتن کد های پیشنهادی این سایت اون قابلیت ها رو در سایتتون تست کنید و ببینید که بدون ایراد کار خواهد کرد
تنها مشکلی که بعضا پیش میاد پشتیبانی نکردن کد ارائه شده این سایت با زبان فارسی هستش ( اونم نه در تمام موارد )
البته کدهای که ما هم استفاده میکنیم عموما انگلیسی هستن و فارسی نداره که مشکل داشته باشه
و مطمئنا دوستانی که برنامه نویسی بلد هستن میتونن راهنمایی کنن که چه کاری برای تکمیلش باید انجام داد

با توجه به تصویر میتونید عمل کنید
[CENTER]تصویر[/CENTER]
مشخص هستش که ادرس کد جاوا شما کدوم ها هستن و کد بهینه شده کدام است
البته قابل ذکر هستش که تا میتوانید از گذاشتن کد های جاوا داخل سایت پرهیز کنید و مثلا برای گذاشتن یک امکانات بیخود که سالی یک بار هم بدرد نمیخوره چندین کد جاوا و بعضا سنگین داخل سایت قرار ندید

موضوع بعدی هم که در help این سایت بودش ( با انگلیسی دست و پا شکسته ترجمه شدش ) اموزش این نکته بود که کد های جاوا و.. رو ته قالب و سورس قرار بدید که مانع باز شدن سایت نشه
نکته جالی بودش که نمیدونم بدرستی در سایت های بزرگ اجرا میشه یا نه
mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط mvm »

گزینه بعدی برای بهینه سازی css سایت هستش
با توجه به تصویر انالیزی از css های مورد دار شما قرار داده میشه و نسخه بهینه شده رو هم تحویلتون میده که میتونید باز هم عرض میکنم با گرفتن نسخه پشتیبان از سایت اونها رو ازمایش بکنید
و الان مثلا در این مثال اولین موردی که گفته شده چون کاملا فارسی هستش نسخه بهینه شده درست نیستش
اما بقیش قابل استفاده هستش

[CENTER]تصویر[/CENTER]
mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط mvm »

ابتدا تشکر میکنم از دوستانی که بصورت ثابت این تاپیک رو دنبال میکنن

این آموزش تخصصی هستش و عزیزانی که با کد نویسی css آشنایی دارن میتونن کمک کنن
در این مرحلهT این سایت ایرادات css شما رو از نظر کد های اضافی مورد بررسی قرار میده
برای مثال به عکس زیر دقت بفرمائید
[CENTER]تصویر[/CENTER]
به معنی ساده تر کد ها و خط های اضافی که در css شما وجود داره اما جای استفاده نمیشه به شما معرفی میشه
برای مثال در این عکس گفته شده که 2.2 کیلوبایت از 10 کیلوبایت فعلی اضافی هستش و خط های اون هم گفته شده که میتونید پیگیری کنید و نتیجه اش رو ببینید
mvm
کاربر خیلی فعال
تماس:

پست توسط mvm »

این اموزش رو اگه دوست دارید جدی بگیرید
یه متا تگی وجود داره که اکثریت تقریبا مطلق سایت ها ازش استفاده نمیکنن
به منظور جلوگیری از کش شدن مرورگر در سایت هستش
البته این مورد رو با اون کشی که سرعت رو بهبود میبخشه اشتباه نگیرید
چون علم دقیقش رو ندارم که کامل توضیح بدم و احیانا جواب پرسش ها رو بدم به دوستان واگذار میکنم اما شما بدونید که بسیار مهم هستش
اونم این متاتگ هستش

<META http-equiv="Cache-Control" content="no-cache" />

اطلاعات در مورد این قضیه رو هم دوستان از این صفحه میتونن بخونن

http://www.metatags.org/meta_http_equiv_cache_control

برای آشنایی با این متا تگ ساده که کسی اون رو جدی نمیگیره میتونید به این عکس دقت بفرمائید
لازم هستش از دوست و برادر عزیزم محمد امین جان ( sam_pontiac ) تشکر ویژه ای بکنم که صد در صد اطلاعات کم خودم رو از ایشون دارم ( از جمله همین متا تگ )

[CENTER]تصویر[/CENTER]
باز هم برای اطلاعات بیشتر میتونید به این صفحه مراجعه بفرمائید

http://gtmetrix.com/leverage-browser-caching.html
قفل شده قفل شده

بازگشت به “آموزش و مقالات - Learning & Articles”