آپگرید از 8.1 به 8.2

سئوالات مربوط به آپگريد یا بروز رسانی از 8.1 به 8.2
نمایه کاربر
ar3f
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

آپگرید از 8.1 به 8.2

پست توسط ar3f »

سلام دوستان
ببخشید من دنبال آموزش آپگرید 8.1 به 8.2 گشتم اما نبود
چه شکلی باید آپگرید کنم؟
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

نمایه کاربر
mehran110
کاربر خیلی فعال
تشکر کرده: 133 دفعه

Re: آپگرید از 8.1 به 8.2

پست توسط mehran110 »

ar3f نوشته شده:سلام دوستان
ببخشید من دنبال آموزش آپگرید 8.1 به 8.2 گشتم اما نبود
چه شکلی باید آپگرید کنم؟
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

سلام
یه کم دقت میکردی همین بالای صفحه بود دوست من
این هم لینک : http://www.phpnuke.ir/Help/upgarde.html
موفق باشید
نمایه کاربر
mbselc
کاربر جدید
کاربر جدید
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط mbselc »

من وقتی صفحه ی اول سایت را بالا می آورم اررور ۴۰۳ میدهد و ضمنا فایل upgrade نیز اجرا نشده و همین اررور را میدهد چه کار کنم ؟‌
نمایه کاربر
mbselc
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط mbselc »

چرا کسی پاسخ نمیده ؟‌
نمایه کاربر
amir
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: Server room
تشکر کرده: 343 دفعه
تماس:

پست توسط amir »

سلام
آپدیت نیوک باید نسخه به نسخه انجام بشه
یعنی اول از 8.1 به 8.2 و سپس به 8.3

اگر نسخه شما 8.1 هست ابتدا باید به ویرایش 8.2 به روز رسانی کنید

قبل از انجام هر کاری حتما بک آپ کامل از اطلاعات و بانک اطلاعاتی داشته باشید
از ارسال پست های تبلیغاتی در انجمن های نیوک فارسی خودداری فرمایید.
نمایه کاربر
mbselc
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط mbselc »

amir نوشته شده:سلام

بله دوست عزیز این را متوجه شدم اما اررور ۴۰۳ میدهد این برای چه چیزیست ؟ http://topcenter.tk مسئول سرور هم میگوید همه دسترسی ها باز است !
نمایه کاربر
mbselc
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط mbselc »

mbselc نوشته شده:

بله دوست عزیز این را متوجه شدم اما اررور ۴۰۳ میدهد این برای چه چیزیست ؟ http://topcenter.tk مسئول سرور هم میگوید همه دسترسی ها باز است !

ظاهرا اون اررور برای ورژن پی اچ پی سرور بود که از توی سی پنل باید select php version رو می آوردم روی 5.1 و درست شد اما هنوز نتونستم به روز کنم نیوکمو
نمایه کاربر
amir
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط amir »

سلام
چه خطایی به شما نمایش داده میشه در زمان به روز رسانی؟
نمایه کاربر
mbselc
کاربر جدید
کاربر جدید
تماس:

پست توسط mbselc »

چه خطایی به شما نمایش داده میشه در زمان به روز رسانی؟

سلام
نام خطا
در حال حاضر مشکلي در ارتباط با تنظيمات بانک اطلاعاتي وجود دارد

[RIGHT]من حتی کانفیگ رو هم ست کردم برای آپگرید کردن و فایل ها قدیمی رو هم نامهاشونو عوض کردم ولی باز هم اررور دیتابیس میده [/RIGHT][RIGHT]باتشکر [/RIGHT]
نمایه کاربر
amir
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
تماس:

پست توسط amir »

سلام
راهنمای به روز رسانی از نسخه 8.1 به 8.2 رو من اینجا برای شما قرار دادم ، شما عینا طبق راهنما عمل کنید. اینکه پیغام خطا بانک اطلاعاتی میده به خاطر تنظیمات اشتباهر فایل کانفیگ هست ، شما تنظیمات رو عینا مثل کانفیگ نسخه ای که فعال بوده وارد کنید . احتمال بعدی ناقص بودن فایل ها هست که البته کمتر هست این احتمال و من فکر می کنم مشکل روی تنظیمات فایل کانفیگ شماست که نام دیتابیس ، پسورد و یوزر نیم رو به درستی تنظیم نکردید

[RIGHT] [/RIGHT]
سلام
راهنمای به روز رسانی از نسخه 8.1 به 8.2 رو من اینجا برای شما قرار دادم ، شما عینا طبق راهنما عمل کنید. اینکه پیغام خطا بانک اطلاعاتی میده به خاطر تنظیمات اشتباهر فایل کانفیگ هست ، شما تنظیمات رو عینا مثل کانفیگ نسخه ای که فعال بوده وارد کنید . احتمال بعدی ناقص بودن فایل ها هست که البته کمتر هست این احتمال و من فکر می کنم مشکل روی تنظیمات فایل کانفیگ شماست که نام دیتابیس ، پسورد و یوزر نیم رو به درستی تنظیم نکردید

راهنمای آپگرید:

این راهنمای فقط مختص به ارتقاء نسخه 8.0 به 8.1 فارسی شده توسط مشهدتیم میباشد. آپگرید دارای دو مرحله کلی میباشد 1 - آپلود فایل های نسخه 8.1 به جای فایل های نسخه قبل (8.0) 2 - اجرای فایل مخصوص به روز رسانی بانک اطلاعاتی با نام upgrade.php .

- قدم اول آپلود فایل ها : لازم است که تمامی فایل های نسخه 8.1 بصورت کامل جایگزین فایل های قبل شوند. یکی از مشکلات پس از آپگردید ناقص آپلود شدن فایل ها میباشد که کوچکترین اشکالی در جایگزنی فایل ها میتواند باعث کار نکردن یکی از قسمت های جدید این نسخه شود .

*روش اول استفاده ار برنامه های رایج FTP میباشد مانند : cute ftp , ws ftp و... این روش به علت تعداد زیاد فایل ها نیاز به زمان دارد که اگر از اینترنت پرسرعت بتوانید استفاده کنید بسیار بهینه تر خواهد بود. به شما پیشنهاد میکنم جهت استفاده از این روش از سیستم و خطی استفاده نمایید که دارای سرعت اینترنت نسبتا خوبی باشد تا بدون قطعی مدام بتوانید فایل ها را جایگزین کنید. به خاطر داشته باشید وقتی تمامی فایل ها جایگزین شود اصلی ترین فایل شما یعنی config.php نیز جایگزین میشود پس قبل از آپلود فایل ها یک پشتیبان از کانفیگ سایت خود بگیرید. شما از این فایل فقط مقادیری که مقابل سه گزینه : dbuname - dbpass - dbname را نیاز دارید که پس از آپلود کافیست کانفیگ جدید را باز نمایید و سه مقدار ذکر شده در بالا را تعریف کنید. دقت کنید حتی یک فاصله در وارد کردن اطلاعات کانفیگ باعث خواهد شد ارتباط با بانک اطلاعاتی برقرار نشود. در نسخه های قبلی برخی از کاربران برای آپگردید فایل کانفیگ قبلی رو جایگزین میکردند! و مشکلی هم نبود و سایت روند عادی را طی میکرد اما کانفیگ 8.1 دارای تغییراتی است که حتما نیاز به جایگزینی دارد.

*روش دوم آپلود فایل زیپ این نسخه و باز کردن بر روی هاست میباشد اما مسئله بسیار مهم این است که وقتی فایل زیپ را روی سرور باز میکنید مثلا اگر index.php در شاخه اصلی باشد این فایل جایگزین نخواهد شد و فقط فایل هایی کپی میشود که وجود نداشته باشد و این کاملا سایت را با مشکل مواجه خواهد کرد بعلت اینکه هیچکدام از فایل های قبلی جایگزین نشده است!. کاری که شما باید انجام دهید به این صورت است که قبل از هر کاری یک پشتیبان از فایل config.php بگیرید در هارد کامپیوتر خودتون و سپس فایل کانفیگ روی هاست خود باز کنید و مثلا مقدار مقابل dbname رو بردارید تا سایت غیر فعال بشه یا اینکه کانفیگ در پکیج نیوک 8.1 که تنظیماتش هنوز انجام نشده رو آپلود کنید تا جایگزین کانفیگ تنظیم شده قبلی بشه. هدف اصلی اینه که در زمان آپگرید سایت فعال نباشه شما میتونید یک index.html هم آپلود کنید اما این کار باعث نمیشه سایت غیر فعال بشه چون تمامی آدرس های دیگر سایت کار میکنند! . مرحله اصلی رو بهتره از فایل منیجر کنترل پنل انجام بدید . در اینجا تمامی شاخه ها و فایل های مربوط به نیوک رو تغییر نام میدیم! به این صورت بعنوان مثال :

modules-old - blocks-old - abuse-old - admin-old - incudes-old - db-old - import-old - images-old - language-old - mtsn-old - theme-old - index.-old.php - header-old.php - footer-old.php - backend-old.php - shoutbox-old.js - mainfile-old.php - .htaccess-old - dload-old.php - ultramode-old.txt - robots- old.txt

امیدوارم که فایل آپگرید نسخه قبلی نباشه که نیاز به تغییر نام این فایل هم داشته باشید!. چون نگه داشتن این فایل ریسک امنیتی خواهد داشت. (اگر فایل admin.php سایتتون رو در نسخه قبلی تغییر نام دادید دقت کنید که مجدد اینکارو باید انجام بدین راهنمای اینکار در این لینک هست و فایل تغییر نام یافته نسخه قبل رو حذف کنید) حالا که مطمئن شدید تمامی شاخه ها و فایل های قبلی rename شدند میتونید فایل زیپ رو از حالت فشرده خارج کنید دقت نمایید اگر یکی از فایل ها یا شاخه تغییر نام پیدا نکرده باشد جایگزنی صورت نخواهد گرفت!. نکته مهم این هست که برای این روش حداقل نیاز به 40 مگابایت فضای خالی دارید!. نکته ای که حتما به ذهن شما میرسه اینه که ممکنه مثلا شما در شاخه images قبلی یکسری فایل برای اخبار یا ..... آپلود کرده باشید که باید این فایل ها را مثلا از شاخه images-old به شاخه images منتقل نمائید. یکی دیگر از نکات بسیار مهم این هست که اگر شما دارید از قالبی استفاده میکنید که جزو قالب های اصلی نیوک 8.0 یا 8.1 نیست حتما این قالب رو به شاخه theme جدید منتقل کنید در غیر این صورت سایت شما کلا بالا نخواهد آمد!

- قدم دوم اجرای فایل upgrade.php :

وقتی فایل های جدید کامل آپلود شد اول کانفیگ را تنظیم نمایید و یک بار به آدرس سایت خودتون بربد و چک کنید صفحه اول اجرا شود البته همین که صفحه کامل لود شود کافیه نیازی نیست که به صفحات دیگه برید و مسلما هنوز برخی از قسمت های جدید کار نخواهد کرد. کافیه در نهایت در مرورگر به آدرس upgrade.php بروید بعنوان مثال www.siteshoma.com/upgrade.php در این صفحه یکسری توضیح کلی نوشته شده است که لازمه شما رعایت کنید و در نهایت آغاز بروزرسانی را بزنید تا آپدیت بانک اطلاعای که از اهمیت زیادی برخوردار هست اجرا شود وقتی در صفحه بعد به شما پیغام بروزرسانی با موفقیت صورت گرفت داده شد این فایل را بلافاصله از روی هاست خود حذف نمایید. . . تبریک میگوئیم نسخه نیوک شما به 8.1 ارتقا پیدا کرد!

نکته 1 : وقتی پس از تست سایت مطمئن شدید مشکلی وجود ندارد فایل های و پوشه های نسخه قبل را از روی هاست خود حذف نمائید.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “آپگريد از 8.1”