ست یوزر و پسورد برای هر فایلی

سئوالات متداول نسخه 8.1
نمایه کاربر
amir
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: Server room
تشکر کرده: 343 دفعه
تماس:

ست یوزر و پسورد برای هر فایلی

پست توسط amir »

با سلام

این راهنما برای اضافه کردن یوزر و پسورد قبل از لود شده صفحه admin.php هستش و برای هر سیستم و هر فایلی جواب میده واسه همین من بصورت کلی توضیح میدم که همه جا بشه ازش استفاده کرد)
بصورت ساختاری برای آشنایی بیشتر و استفاده در هر سیستمی براتون توضیح میدم

به فایل .htaccess سایت شما باید این خطوط اضافه بشه (این فایل در شاخه اصلی سایت شماست - مثلا به انتهای فایل اضافه کنید )

کد: انتخاب همه

<Files>
  deny from all
</Files>

<Files>
    <Limit>
       require valid-user
    </Limit>
    AuthName "Restricted"
    AuthType Basic
   AuthUserFile /home/siteuser/public_html/.staccess
 </Files>

خط یکی مونده به آخرش نوشتم یک تیکه siteuser که به جاش باید یوزر سایت رو بدید
تقریبا در اوایلش هم نام فایلی که میخواین براش پسورد بگذارید تعریف میشه : Files admin.php

----------------------
حالا میریم سر فایل بعدی که نامش .staccess هست که پیوست کردم اینجا براتون - در این فایل یوزر و پسورد تعریف میشه مثلا :

کد: انتخاب همه

amir:$1$NS2.Sd2.$KZJ.DNx1csBwzCEfKCFb40

اگر دقت کنید اولش با amir شروع شده پس یوزر ما amir هست بعد یک : خورده و یکسری کاراکتر آورده که رمزنگاری در اصطلاح شده و با دستور crypt در php
این تبدیل صورت گرفته - این کاراکترها همون 123456 هست
یک فایل دیگه هم براتون پیوست کردم به نام crypt.php که فقط کافیه این فایل رو روی لوکال و یا هر جا که php روش نصبه (مسلما حتی رو سایتتون) آپلود کنید و کل کدی که موقع فراخونی در مرورگر میده رو کپی و در .staccess بعد از : بگذارید
فایل crypt.php رو که باز کنید یکجاش نوشته 123456 فقط همینو به پسورد دلخواه تغییر بدید و فایل رو ذخیره و آپلود کنید
حالا اگر تنظیمات شما صحیح باشه و هر دو فایل .htaccess و .staccess به درستی ویرایش شده باشه صفحه admin.php قبل از لود شدن یوزر و پسود میگیره

نکته :اگر فایل crypt.php رو روی هاست کپی کردید برای اینکه مقدار رمزنگاری شده رو کپی بگیرید در مرورگر - در انتها بهتره حذف بشه....

این مطلب در مورخه 31 خرداد 1387 نوشته شده است
نویسنده : امیر معظمی
پیوست ها
popuser-pass.zip
(563 بایت) 159 مرتبه دانلود شده

از ارسال پست های تبلیغاتی در انجمن های نیوک فارسی خودداری فرمایید.

بازگشت به “سئوالات متداول”