توضیحاتی درباره بروز رسانی نسخه 8.3.6 به 8.4 مرجع نیوک ایران

اخبار و اطلاعیه های سایت را در این بخش ملاحظه فرمائید.
نمایه کاربر
irteam_online
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: root
تشکر کرده: 102 دفعه
تماس:

توضیحاتی درباره بروز رسانی نسخه 8.3.6 به 8.4 مرجع نیوک ایران

پست توسط irteam_online »

[JUSTIFY]همانطور که کاربران عزیز اطلاع دارند نسخه 8.3 نیوک چند روز مانده به سال 1390 رونمایی و آماده دریافت شد و ما با ارائه چندین ماژول ، بلوک ، اصلاحیه و آپگرید این نسخه را تا ورژن 8.3.6 با موفقیت و همراهی شما کاربران عزیز ادامه دادیم و همزمان بر روی سرویس های جانبی و مورد نیاز کاربران اعم از سرویس امنیتی Shell Checker ، آپلود سریع نیوک ، راه اندازی سامانه پشتیبانی ، سامانه قالب های رایگان و غیره کار کردیم تا اینکه در تیرماه 91 طی تاپیکی آغاز به کار نسخه 8.4 را اعلام کردیم و با جمع آوری اطلاعات و نظرات کاربران محترم تیم تحلیلگر مرجع نیوک مورد به مورد مشکلات شما کاربران عزیز را رفع و درصدد آپگرید شیوه کد نویسی برآمد. اما چون کار بصورت تیم ورک و گروهی و از راه دور پیش میرفت قاعدتاً کار همزمان بر روی نسخه 8.4 توسط تیم توسعه و برنامه نویس مشکلاتی را به وجود میاورد که همه تیم هایی که بصورت غیرحضوری و بصورت ریموت کار گروهی انجام می دهند از این مشکلات مستثنی نیستند، کار و توسعه نیوک 8.4 نیز به همین منوال استارت خورده بود و در این بین یکی از اعضای تیم برنامه نویس که قرار بود تغییرات محوله شده را تا تاریخ x به تیم گزارش داده و ارسال نمایند کوتاهی کرده و باعث شد در کار تیم برنامه نویسی اختلالی بوجود بیاید بدین جهت بر آن شدیم تا با اطلاعیه ای صادقانه خدمت کاربران محترم و همیشگی مشهد تیم اعلام کنیم که تیم برنامه نویس در جهت جبران ضررهای فرد فوق الذکر نسخه 8.3.6 را از ابتدا با تکنولوژی های روز وب دنیا تطبیق داده و مورد بررسی قرار داده است و کوتاهی عضو تیم برنامه نویس از طرفی در ارائه نسخه 8.4 وقفه ای با مدت نسبتاً طولانی ایجاد کرد اما از طرفی به کاربران عزیز و همیشگی مشهد تیم سود بود و به اصطلاح یک سر باخت برای ما محسوب شد و آن سوی دیگر که برد بود برای کاربران حاصل شد چرا که نسخه 8.4 با تکنولوژی های روز دنیای وب منطبق و از ریشه بر مشکلات های احتمالی اشرافیت کامل داریم و بهتر و با سرعت بیشتری حرکت کردیم به سمت نسخه 8.4 فینال، اکنون بر روی ساختار و کرنل نیوک متمرکز شدیم و با تغییراتی که خواهیم داد استانداردسازی های سیستم را منطبق با علم روز وب می سنجیم و با بهینه سازی گروه های کاربری و همزمان حرکت به سوی تدابیر بیشتر امنیتی ، کاربران نیوکی متفاوت را شاهد خواهند بود. بنابرین همانطوری که مستحضر هستید در این شرایط دادن زمان ارائه به نفع تیم و کاربران نبوده و ما امیدواریم با صبر و شکیبایی از مرجع نیوک ایران پشتیبانی و حمایت کنید . ما به کمک و حمایت های شما نیازمندیم.

[LEFT]تیم مدیریت مرجع نیوک ایران
[/LEFT]
پی نوشت :

- دوستانی که احساس می کنند می توانند در ارائه نسخه 8.4 به تیم کمک کنند از طریق پیغام خصوصی اطلاع دهند تا مقدمات حضورشان در تیم توسعه فراهم گردد.
[/JUSTIFY]

bmi
کاربر جدید
کاربر جدید
تشکر کرده: 6 دفعه

Re: توضیحاتی درباره بروز رسانی نسخه 8.3.6 به 8.4 مرجع نیوک ا

پست توسط bmi »

با سلام
خسته نباشید و خدا قوت میگیم به مدیران محبوب نیوک که در این سال ها زحمت های خیلی خیلی زیادی کشیدند و قابل توصیف کردن نیست ، جا داره در این تاپیک از همه آن ها تشکر و سپاس گذاری کنیم و به عنوان یک کاربر نیوک از تمام مدیران خواشمندیم که نسخه 4 را بهینه تر از نسخه های قبلی و با داشتن ظاهری زیبا تا سال 93 انتشار کنید.
امید داریم که شما میتوانید نسخه های بالاتری از 4 را انتشار دهید.
با سپاس از شما
[CENTER]www.poryanet.ir
[/CENTER]
آخرین ويرايش توسط 2 on bmi, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
imanbestboy
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: www.ib3.ir
تشکر کرده: 252 دفعه
تماس:

پست توسط imanbestboy »

با سلام و احترام به همه زحمتکشان نیوک و کاربران سایت

من از آغاز پروژه نیوک 8.4 در جریان کار بودم ....ولی متاسفانه حدود چندماه پیش ارتباط با یکی از اعضای برنامه نویس که زحمت اصلی پروژه بر عهده ایشون بود قطع شد ....تا جایی که یادم میاد تغییر هسته اصلی نیوک تمام شده بود و منتظر بودند که قالب های جدید از راه برسه و با نیوک 8.4 ست بشه .... در هر صورت حدود 1 سال هست که ما منتظر هستیم .... بنده به شخصه هنوز سایتم رو زیاد به روز نمیکنم و تغییر خاصی در سایت ندادم تا نیوک 8.4 بیاد ... چند بار هم خواستم برم وردپرس ولی به عشق نیوک و بچه های نیوکی ... هنوز صبر میکنم تا نیوک جدید با تغییرات مثبت و سئوی خوب و سرعت لود بالاتر و هسته سبکتر بیاد ...

هرکمکی از من بربیاد در خدمت هستم ...تقریبا مدیران اصلی نیوک منو میشناسن ....من در خدمت هستم!
امیدوارم هر چه زودتر این نیوک 8.4 بیاد...واقعا اکثر بچه ها دلسرد شدن از نیوک ....هر چه زودتر یک حرکت عملی انجام بدید ...انتظار طولانی مدت زیاد جالب نیست...

همه منتظریم ...
هرگز کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد!

آی بی تری   سایت متفاوت بادیگران ib3.ir    |   تیزر ویژه معرفی سایت آی بی تری در آپارات | جوایز کاملا واقعی بدون قرعه کشی در وب سایت آی بی تری   تیزر در آپارات

مسابقه ویژه جام ملتهای آسیا با جایزه ویژه 100/000تومانی   کلیک کنید  کاملا واقعی 
نمایه کاربر
RezaSystem
کاربر خیلی فعال
تشکر کرده: 493 دفعه

پست توسط RezaSystem »

با سلام و احترام به مدیران محترم نیوک و خسته نباشید و تشکر از زحمات فراوانشان

بنده به عنوان یک کاربر فعال نیوک که چند سال با نیوک کار کردم و تقریباً از بیشتر قسمت های هسته نیوک مطل هستم می خواستم چند مطلبی را عرض کنم که انشاا... در نسخه جدید رفع بشه.
1- بحث مدیریت نیوک جالب نیست البته تغییرات قالب اون بسیار عالی هست اما هیچ کاربری به جز مدیر اصلی اجازه ساختن و تغییرات روی مدیران را نداره که داخل فایل های admin.php و author.php تنظیم شده است.

2- زمانی که یک مدیر را محدود می کنی دسترسی به مدیریت یک سری ماژول ها (همون ماژولی که دسترسی بهش داده شده است) امکان پذیر نیست برای مثال شما یک کاربر بسازید و دسترسی ارسال فایل را تیک بزنید سپس با اون نام کاربری وارد سیستم شوید و روی آیکون آپلود فایل کلیک کنید پیغام Access Denid ظاهر می شود. این یکی از ماژول ها بود که مشکل داشت.

3- بهتر فایل های مربوط به زبان یکپارچه بشن تا از پیچیدگی بیش از حد سیستم و توسعه دهندگان جلوگیری بشه تا همه بتوانند زبان هم اضافه کنند.

4- یکسری فایل های جاوا اسکریپت داخل مدیریت یا همون قالب بخش مدیریت اضافه شده است که فکر می کنم کارآیی نداشته باشد ماننده فایل datapicker.js

5- قسمت مدیریت آپلود فایل با خود نیوک یکپارچه بشود و نیاز به زدن پسورد نداشته باشد و اگر نیاز باشد پسورد جهت تایید باشد (یعنی پسورد مدیری که وارد شده است را بخواهد نه یک پسورد یکتا).

6- این قابلیت فراهم شود که هر مدیری مطلب ارسال می کند نام آن نمایش داده شود و نام کاربری آن نمایش داده نشود و امکان این باشد که نام فارسی برای مدیر تعیین کرد. در صورتی که هنگام تعریف مدیر از نام فارسی استفاده کنید هنگامی که دسترسی ها را تیک می زنید و مدیر محدود ایجاد می کنید این نام فارسی مشکل ایجاد می کند و مشکل این است که در جدول admin_menu نام مدیر (که اگر فارسی باشد) کپی می شود نه نام کاربری مدیر.

7- بخش آمار نیوک قوی تر و به روز تر گردد یعنی امکان مشاهده تعداد بازدیدکنندگان علاوه بر آمار بازدید باشد و سیستم نمایش افراد آنلاین با الگوریتم های جدید بروز گردد مکانیزم فعلی به نظر حقیر جالب نیست ( تابع موجود در فایل mainfile.php) و همچنین اطلاعات مربوط به کاربر نیز بروز گردد سیستم عامل های جدید، مرورگرهای جدید و ...

8- فایل های اضافی نیوک حذف گردد مثل فایل هایی که داخل پوشه db هست به جز MySQL.php بقیه به کار فکر نکنم بیاییند.

9- از لحاظ سئو یکسری نکات گوگل وبمستر به من پیشنهاد داد مثلاً در صفحه اخبار description بنده تکراری بود در تمامی اخبارها و بنده خودم تصحیح کردم در یک سری صفحات نیوک عنوان صفحه تکراری بود که گوگل به من هشدار داد.

10- بخش عضویت نیوک خیلی جالب نیست خیلی قدیمی هست و فیلدهای زیادی دارد به صورت پیش فرض چند فیلد بیشتر نباشد مثل نام کاربری پست الکترونیکی پسورد و خبرنامه و در صورتی که کاربر دوست داشت بتواند اضافه کند نه اینکه پیش فرض چندها فیلد هستش که فکر نمی کنم جالب باشه.

دوستان و مدیران عزیز چیزهای زیادی بنده برای گفتن دارم اما متاسفانه فرصت نیست و بنده هم یادم نمیاد تصویر.

اینها بر اساس تجربه من بود و من خودم برنامه نویس هستم و سیستم های مختلفی کار کردم اما هیچ سیستمی انعطاف پذیری و سادگی نیوک را نداره و اگر پر حرفی کردم ببخشید بنده شاگرد کوچک شما ها هستم و در حدی نیستم که بخوام چیزی متذکر بشم.

موفق و پیروز باشید تصویر
[CENTER]بهینه سازی امنیتی نیوک
بهینه سازی سئو نیوک
ماژول اختصاصی برای نیوک[/CENTER][CENTER]ماژول آزمون آنلاین نیوک + مدیریت در نیوک
پیام خصوصی بدهید.
[/CENTER]
نمایه کاربر
amir-bahador
کاربر خیلی فعال
تشکر کرده: 481 دفعه

پست توسط amir-bahador »

با سلام به تمام مدیران مشهد تیم و نیوک ایران امیدوارم هر جا که هستید موفق و سلامت باشید و به زودی زود نیوک جدید هم ارائه بشه با تشکر
[CENTER] [/CENTER]
نمایه کاربر
iman64
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: ایران سرافراز - بوشهر - دلوار
تشکر کرده: 397 دفعه
تماس:

پست توسط iman64 »

دوستانی که میتونن در این زمینه کمک کنن لطفاً با مهرداد جان در ارتباط باشن که یه گروه قویتری تشکیل داده بشه.
Phpnuke.ir
نمایه کاربر
amirreza-safari
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: tehran
تشکر کرده: 23 دفعه
تماس:

پست توسط amirreza-safari »

سلام
متاسفانه مدتی غیبت داشتم. غیبت من عمدی نبود.بابت این غیبت نسبتا طولانی مدت از خانواده نیوک عذر خواهی میکنم .
سعی میکنم هر تایپیک آموزشی که نیمه تمام، مونده رو تکمیل کنم.
الان هر کمکی از دستم بر بیاد با کمال میل برای نیوک انجام میدم.
SINISTERMMP
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 62 دفعه

پست توسط SINISTERMMP »

با سلام
من هم اینجا اعلام امادگی میکنم و هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم تا بشه یک سیستم خوب و قابل رقابت ارائه بدیم
mvm
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: دور
تشکر کرده: 153 دفعه
تماس:

پست توسط mvm »

با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامی خودم و تشکر از دوست خوبم irteam_online که همواره در کمک به پیشرفت نیوک مشهد تیم ثابت قدم بوده
مدت طولانی هستش که به خاطر شرایط کاری و برخی از مشکلاتی که بر سر سایت های فرهنگی هستش قید سایت و وبمستری رو زدم و تو نیوک هم نتونستم مثل قبل فعالیت کنم
اما همیشه به مانند عضوی از خانواده نیوک به این سایت سر میزنم تا پیشرفت دوستان خوبم رو ببینم و همواره برای همتون آرزوی سلامتی و پیشرفت دارم و اگر روزی دوباره بخوام وارد دنیای وب بشم مجددا از نیوک مشهد تیم استفاده می کنم

فقط یه پیشنهاد داشتم : از آنجا که خدا رو شکر بچه های مشهد تیم که در سراسر ایران هستن و یه Team Work عالی رو بر خلاف روحیه ایرانی انجام میدن ( قبول کنیم ما ایرانی ها در کار گروهی ضعیف هستیم ) و الان هم با توضیحات دوست خوبم مطلع شدم که نیوک از اساس داره تغییر میکنه و اصلاح میشه ،پس چرا اسمش نیوک باشه ؟
چون نیوک اصلی و خارجی که دیگه کار نمیکنه و شما هم فرمودید از اساس در حال تغییر و اصلاح isja و فکر میکنم بهترین زمان هستش که نسخه جدید از ابتدا دارای یک اسم خاص و ایرانی باشه
با آرزوی موفقیت MVM - .....
نمایه کاربر
djmahdi0098
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 9 دفعه

پست توسط djmahdi0098 »

امید وارم تا سال دیگه بیاد :D
مشکل شکلک هم به صورت جدی رفع شه عاغا اثن یه وضعیه هر کاری میکنیم شکلک به این اخبار ضافه نمیشه آخه
این چه وضعشه هان ؟
[CENTER][FONT=Georgia]»»»» [HIGHLIGHT=#ffff00]بـــــــــــــــــــــدوبیکــــــــــــــــــــار[/HIGHLIGHT] ««««[/FONT][/CENTER][CENTER][FONT=Georgia]
[/FONT][/CENTER][CENTER]مکانی برای تفریح و سرگرمی[/CENTER][CENTER]خلاصه کنم جوک و موک ترول اینا تو سایت هست[/CENTER][CENTER]شاد میشی میگی نه امتحان کن [/CENTER][CENTER][FONT=Georgia]»»»» [HIGHLIGHT=#ffff00]بـــــــــــــــــــــدوبیکــــــــــــــــــــار[/HIGHLIGHT][/FONT][FONT=Georgia] ««««[/FONT][/CENTER]
boostanelm
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 54 دفعه

پست توسط boostanelm »

خدا کنه چیز خوبی باشه. من سایتم رو دارم مجددا راه اندازی می کنم آیا صبر کنم تا این نسخه بیاد شروع کنم یا نه؟ ایا مطالب این نسخه با نسخه جدید در صورت ارتقا همخوانی دارد مشکلی پیش نمیاد وقتی به نسعه جدید ارتقا بدیم؟؟
www.boostanelm.net
بوستان علم
blue-panther
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: teh
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط blue-panther »

عشق است نیوک.. پیروز و پابرجا باشید تصویر
TakAvaz
کاربر جدید
کاربر جدید

پست توسط TakAvaz »

احمد کرملانژاد ، میتونه خیلی کمکتون کنه ، شاید بعضیا نشناسن یا کارشو ندیدن ولی من خیلی وقته مشناسمش ، یه مغز متفکر برنامه نویسیه ، پیشنهاد میکنم باهاش در ارتباط باشید ، نیوک فارسی به فردی مثل جناب کرملانژاد احتیاج داره ، ضرر نخواهید کرد.
نمایه کاربر
ircfc
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: tabriz
تشکر کرده: 68 دفعه
تماس:

پست توسط ircfc »

سلام

خيلي متشكر از اينكه بالاخره اطلاعي از نسخه 8.4 داديد
ولي بهتره يه زماني هم براي ارائه اون بگيد تا كاربران هم زياد منتظر نباشند

يعني اين همه كاري كه كرديد و تغييرات همش به باد رفتش با كم كاري يه نفر؟؟
هيچ راه ارتباطي نيستش با اون شخصي كه كم كاري كرده تا بياد و كارشو ادامه بده؟؟

به قول دوستمون بهتره اسم ايراني هم گذاشته بشه تا متمايز از نسخه خارجي باشه!!

حداقل كاريك نيد كه با اپگريد به اين نسخه اطلاعات قبلي حذف يا صدمه اي نبينه!!

منتظريم تا مديران جواب يا گزارشي از پيشرفت كارشون ارائه بدند
واقعا ممنون ميشيم كه بگيد كار تا چه حد پيشرفت داشته و ايا از اول شروع ميكنيد يا ادامه كار قبلي رو ميريد؟؟

موفق و سلامت باشيد. ياحق
ایران سی اف سی

تالارهای گفتگو - ایران سی اف سی (ircfc.ir)

قالب و افزونه درخواستی برای وردپرس، جوملا، پرستاشاپ، IPS و زنفور و دیگر سیستم های مدیریت محتوا
را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان ممکن با کمترین قیمت یا رایگان در سایت قرار بگیرد
نمایه کاربر
imanagha
کاربر فعال
کاربر فعال
تشکر کرده: 50 دفعه
تماس:

پست توسط imanagha »

با سلام ، بنده آمادگی کمک به این پروژه را دارم ،
البته از اسفندماه به بعد ،

در ضمن اولین کاری که میکنم ،( البته قبلا هم انجام دادم برای چند عزیز ) اینه که :
استاندارد سازی encoding دیتابیس به utf8 هست ، همه دوستانی که قبلا هر اطلاعاتی رو به صورت غیر استاندارد ذخیره کرده اند را به حالت استاندارد تبدیل میکنیم ،
مثلا در دیتابیس " نیوک فارسی = [RIGHT][HIGHLIGHT=#f6f6f6]یقتا نتیقن Ø§Ù†ÛŒÙ‚ØªØ " نوع را به حالت فارسی خودش برمیگردونیم[/HIGHLIGHT][/RIGHT]
مزایای این کار زیاده ، شاید اولین موردش در سورت کردن به ترتیب حروف الفبا و یا جستجو حروف الفبا در دیتابیس به صورت مستقیم باشه

این داستان در کلاسی که نوشتم به سادگی اجرا میشه و کاملا بدون مشکل همه تغییرات را به صورت اتوماتیک انجام میده
که میشه با اینستالر نیوک پیوندش زد

کار دوم دوست دارم از PDO استفاده بشه ، البته با این حجم کار اصلا آسان نیست
چون دیگه کوئری mysql به نظر منسوخ شده یا در حال منسوخ شدنه

و جزییات دیگه .................
قفل شده قفل شده

بازگشت به “اخبار و اطلاعیه های سایت - News & Announcement”