نیوک 8.2 و مسائل کاربران سایت

اخبار و اطلاعیه های سایت را در این بخش ملاحظه فرمائید.
نمایه کاربر
amir
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
محل اقامت: Server room
تشکر کرده: 343 دفعه
تماس:

نیوک 8.2 و مسائل کاربران سایت

پست توسط amir »

با سلام

در حالی که 2 روز از ارائه نسخه PHPNuke MT Edition 8.2 میگذره ، در کل خدارو شکر رضایت کاربران سایت از این نسخه خوب بوده ، این تاپیک رو از این جهت ارسال میکنم به این خاطر که یکسری از دوستان و مدیران محترم سایت ها در ارتباط با تطبیق سیستم قالبی مواردی رو مطرح میکنن یا یکسری سوالات پیش اومده در زمینه ویرایش و در کل Customize خود این نسخه با توجه به روند و موضوع سایتشون و همچنین مشکلاتی که به هر حال ممکنه بعد از آپدیت برای سایت پیش بیاد
در حال حاضر اولویت اصلی مدیران سایت حل مشکلات پس از آپدیت هست برای کاربرانی که حتی ممکنه سایتشون در برخی بخش ها کاملا با مشکل مواجه باشه ، نمیگم اکثر تاپیک ها اما تعدادی زیادی از مشکلات برمیگرده به آپلود ناقص فایل ها و مسئله حق دسترسی روی سایت های مختلف که ممکنه اصلا اجازه جایگزینی فایل رو نده به نرم افزار و.. از این رو درخواستی که از شما دوستان گرامی دارم اینه که حتما فایل راهنمای نصب و آپدیت رو کامل بخونید و قبل از هر کاری پشتیبان از بانک اطلاعاتی بگیرید ، هر چند که من اطمینان صد در صد میدم اسکریپت آپدیت هیچ مشکلی برای اطلاعات شما به وجود نخواهد آورد
یکسری از دوستان در مورد Customize قالب یا بخش های خاص مطالبی رو ارسال کردند ، که مسلما رسیدگی میشه ، اما اگر لطف بفرمائید در چند روز اول شما که تونستید کل پکیج رو آپدیت کنید همکاری نمائید در سایت و در صورت تمایل راهنمائی کنید کاربرانی که حتی هنوز نتوستند نسخه رو آپدیت کنن ، مطمئن باشید پس از اینکه چند روز اولیه سپری بشه آموزش های مختلف و قالب های مختلف روی سایت خواهد آمد.
در مورد اینکه آیا ارتقا به این نسخه درست هست یا نه و ضرورت داره ، چون چند تن از کاربران گرامی گفته بودن نسخه قبلی راحت تر نصب میشد یا اصلاحیه ها بهتر نصب میشدند ، باید خدمتتون عرض کنم ، شک نکنید این نسخه اگر حتی با مشکل آپدیت بشه ارزشش رو داره! ، هر چند که آپدیت کامل تست شده بود و هیچ مشکلی در آپدیت نسخه نیست اما همیشه نسخه جدید این مسائل رو داشته ، چندین و چند سایت هستند که آپدیت شدن که در این بین سایت هایی با بازدید خیلی بالا هم دیده میشوند ، اولین سایتی که نسخه جدید رو داشت همین سایت بود تا هیچ مشکلی پیش نیاد و اگر قراره پیش بیاد در ابتدا برای این سایت باشه که رفع بشه که خداروشکر عادی بود همه چیر
مبحث ظاهر و اینکه قالب چگونه شده یا اینکه قالب های دیگه وضعیتشون چگونه میشه خیلی مهمه شکی نیست ، اما یک نکته اصلی اینه که وقتی ما نیوک رو بردیم سمت Web 2.0 و جدیدترین متدهای روز دنیای وب مسلما در ابتدا ناهماهنگی هایی با نسخه قدیمی هست ، اما وقتی ساختار DIV میشه جدا از مبحث سرعت لود ، شما دارید از استاندارد های جدید وب استفاده میکنید و درصد خطا دادن صفحه از لحظا کدی بالا میره اگر استاندارد نباشه صفحه شما
نیوک در نسخه های قبل از استاندارد های روز وب عقب بود ، بهتر بگم کلا phpnuke در تمامی نسخه های خودش حتی در آخرین نسخه که 8.1 بود ضعف داشت در زمینه تکنولوژی های جدیدی که حتما تو سایت های برتر دنیا ملاحظه کردین ، ما یا باید روال قبلی رو ادامه میدادیم یا اینکه از یکجا شروع میکردیم به تغییر ساختار قدیمی نیوک ، که این امر در نسخه اختصاصی 8.2 انجام شد و اولین قالب کاملا Table Lass نیوک ارائه شد ، که این خیلی خوبه اما الان واسش دیر هم بود! ، چرا که ما خیلی قبل میخواستیم اینکار رو انجام بدیم اما گستردگی نیوک و ناهنماهنگی ها در برخی قسمت ها این امکان رو به ما نمیداد ، ضمن اینکه این سایت طبق روال سایت اصلی نیوک پیش میرفت و دست ما تا حدی بسته بود. همچنین امکاناتی جدیدی مثل مبحث Seo که بعنوان مثال شما میتونید از مدیریت سایت و بخش تنظیمات سیستم 5 فرمت مختلف رو برای ادامه مطلبتون انتخاب کنید و حتی در هنگام ارسال مطلب خودتون متن پیوند صفحه نیوز رو مشخص کنید که این مسائل خیلی میتونه موثر باشه در Seo سایت شما ، نیوک رو نمیشه با سیستم های دیگه یا یک سیستم وبلاگ مقایسه کرد! ، هر سیستمی رو نگاه کنید شما یک سایت ساپورت قوی پشتش هست ، کلی امکان جدید از سایت مرجع براش ارائه میشه ، یا کلا اون سیستم رو یک مبحث کار کرده و مسلمه که موفق هم بوده ، و رو یک مبحث کار کردن مثل وبلاگ مطمئنا جدول کمتر در بانک اطلاعاتی میخواد و Query کمتری میبره ، اما نیوک یک پرتال کامل هست با تمامی نیاز های یک سایت که هر کاری رو مدیر میتونه انجام بده . اما ما باید هر امکانی رو خودمون بنویسیم و ارائه بدیم ، خب این زمان زیادی در برخی اوقات ممکنه ببره و نرسیم رو تمام قسمت ها خیلی سریع کار کینم، اما بالاخره باید از یک جا شروع میکردیم به تحول اساسی که این تحول در قالب نیوک 8.2 اختصاصی ارائه شد.
یک نکته در مورد سیستم قالبی 8.2 اینه که ما تو نسخه قبل یک ضعف داشتیم ، اونم این بود که قالب های دیگه رو اگر کاربران میخواستن نصب کنن باید حتما index یا article نیوز و تغییر نام میدادن تا مشکل پیش نیاد که این مسئله یکپارچه شده در این نسخه و دیگه نیازی نیست به تغییر نام ، میمونه مبحث آجاکس امتیازات و باز و بسته شدن بلوک ها ، که حتما راهنمای لازم ارائه میشه و قالب هایی قبلی رو سایت هم به محضی که مشکلات نصبی کاربران برطرف شده ادیت خواهند شد
من اصلا نمیگم کار ما بی نقص بوده ، یه هیچ عنوان چنین حرفی رو نگفتم تو سایت ، اما تمام هدفمون این بوده که تحولی در نیوک ایجاد کنیم و این متحول شدن یکسری مسائل رو دربر قائدتا داشت که من مطمئن هستم یکی دو ماه دیگه سایت های شما در گوگل رتبه خیلی بهتری رو پیدا خواهند کرد و این فقط یکی از مزیت های اصلی نسخه 8.2 هستش
چند ایراد هم گزارش شده در این نسخه از لحاظ متنی و حتی کد نویسی در برخی جاها که اولا تشکر میکنم از دوستانی که اطلاع دادند و خدارو شکر بزرگ نبوده که سایت به مشکل حادی برخورد کنه
همه سایتشون براشون مهمه ، میخوان در سریع ترین زمان پاسخ رو دریافت کنن ، اما تعداد تاپیک ها بسیار بالاست و پاسخگوئی دشوار شده ، از حق نگذریم کاربران قدیمی تر هم همکاری میکنن در تاپیک ها که تشکر میکنم از این عزیزان

بصورت میانگین من و مدیران دیگه 10 پیغام شخصی داریم در هر ساعت که اگر این پیغام ها سوالات هست ، سپاسگذار میشم در انجمن ها مطرح بشه چون ممکنه مشکل چند کاربر دیگه هم باشه سوال شما که بتونن تاپیک رو بخونن

تشکر میکنم از حمایت همیگشی شما

با احترام - امیر معظمی

از ارسال پست های تبلیغاتی در انجمن های نیوک فارسی خودداری فرمایید.

بازگشت به “اخبار و اطلاعیه های سایت - News & Announcement”