راهنمای آپدیت به نسخه 8.3

در این بخش میتوانید مشکلات و سوالات مربوط به نیوک 8.3 را مطرح کنید.
نمایه کاربر
amir
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
پست: 6242
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1385, 12:00 am
محل اقامت: Server room
تشکر کرده: 348 دفعه
تشکر شده: 4084 دفعه
تماس:

راهنمای آپدیت به نسخه 8.3

پست توسط amir »

آپگرید از 8.2 به 8.3


مرحله اول؛ آپگرید هسته اصلی:
ابتدا از دیتابیس خود و همچنین فایل config.php بک آپ گرفته و در سیستم یا هاست خود ذخیره نمائید . فایل ها و شاخه های قبلی خود را به یک زیر شاخه جدید در شاخه اصلی منتقل نمائید و یا فایل ها و شاخه های قبلی را تغییر نام دهید و سپس فایل های جدید را جایگزین نمائید ، به منظور آپدیت لازم است تمامی فایل های نسخه جدید آپلود گردند. (از حذف کامل پوشه های قبلی تا پایان آپدیت خودداری نمائید زیرا در آپدیت انجمن شما به مسیر ماژول قبلی فروم نیاز دارید)
همچنین لازم است اگر در بخش های مختلف نیوک بعنوان مثال (عکس های آپلود شده در بخش موضوعات ، عکس های آپلود شده توسط ادیتور در مسیر images/uploads ، خبر و ... ،بلوک ها ، ماژول های اختصاصی و قالب ) فایلی اضافه نموده اید از آن بک آپ گرفته و پس از پایان آپگرید ؛ فایل های مربوطه را مجدد در شاخه های جدید آپلود نمائید.
تذکر : لازم است که تمامی فایل های نسخه 8.3 بصورت کامل آپلود شوند. یکی از مشکلات پس از آپگردید ناقص آپلود شدن فایل ها میباشد که کوچکترین اشکالی در آپلود شدن فایل ها میتواند باعث از کار افتادن یکی از قسمت های جدید این نسخه شود .

مرحله دوم؛ آپگرید انجمن phpbb :
در پایان آپدیت هسته اصلی و نمایش پیغام موفقیت آمیز بودن ؛ میتوانید توسط لینک قرار داده شده ؛ به صفحه آپگرید انجمن بروید.
در صفحه مربوط به آپدیت انجمن ابتدا از گزینه انتخاب زبان در بخش بالا سمت راست گزینه فارسی را انتخاب نمائید و در صفحه جدید تب تبدیل را فعال کنید. سپس در بخش مبدل های موجود لینک تبدیل را کلیک نمائید گزینه ای که در این بخش نیاز به تغییر دارد مسیر انجمن میباشد ، بعنوان مثال شما شاخه modules نیوک را به modules2 تغییر نام داده اید پس این گزینه را به صورت ../modules2/Forums تنظیم نمائید. و در نهایت بر روی شروع تبدیل کلیک کنید. توجه نمائید حتما آدرس باید با ../ شروع شود. به این معناست که برنامه آپدیت یک شاخه جهت دسترسی به فایل های انجمن قبلی به عقب بازگردد. در صفحه بعد پس از مشاهده عبارت "اطلاعات با موفقيت پذيرفته شد." بر روی دکمه شروع تبدیل مجددا کلیک نمایید. در مرحله آخر بر روی کلید continue conversion کلیک نمایید. حال تمامی 7 مرحله بصورت اتوماتیک انجام میگردد و نیاز به زدن هیچ گزینه ای در این بخش تا زمان نمایش پیغام ذیل نیست.
" مراحل آپگرید انجمن نیوک فارسی با موفقیت به پایان رسید. "
پس از اتمام تبدیل انجمن بلافاصله شاخه install در شاخه Forum جدید و فایل upgrade.php در روت سایت را حذف نمائید ، باقی ماندن این شاخه و اجرای مجدد آن به هر نحوی باعث بروز مشکل در جداول تالار شما میگردد.


از ارسال پست های تبلیغاتی در انجمن های نیوک فارسی خودداری فرمایید.
قفل شده قفل شده

بازگشت به “[8.3] پشتیبانی - phpNuke Support Forum”